Скасування вето ЄС призведе до руйнування європейського проєкту – держсекретар Польщі
Скасування вето ЄС призвело б до руйнування європейського проєкту, заявив у середу в ефірі місцевого громадського радіо державний секретар Марчін Пшидач, керівник зовнішньополітичного відомства президента Польщі.
Пшидач відреагував на голосування в середу в Комітеті Європейського парламенту (ЄП) з конституційних питань (AFCO) щодо доповіді про пропозиції про внесення змін до договорів ЄС.
“Поляки хочуть залишатися частиною Європейського Союзу (ЄС), і вони нею залишаться”, – заявив польський держсекретар. Він додав, що за справедливий ЄС потрібно боротися і що спроба скасувати вето може бути інтерпретована як “спроба автократії”, яка призведе до руйнування європейського проєкту.
“Кожен повинен подумати, чи хоче він, щоб питання нелегальної імміграції до Польщі в майбутньому вирішували польські чиновники або Брюссель”, – заявив Пшидач, додавши, що, в кінцевому рахунку, в цьому і полягає суть справи.
Проєкт передбачає внесення 267 поправок до базових договорів, які розширюють повноваження інституцій ЄС і скасовують принцип одностайності у 65 сферах.
Польський депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський, член АФКО, який від імені Групи європейських консерваторів і реформістів відмовився підтримати звіт, заявив у середу інформаційному агентству PAP, що документ демонструє “радикальну централізацію ЄС, яка перетворить його на централізовану олігархічну наддержаву, котра фактично вислизне з-під демократичного контролю”.
Речник уряду Пьотр Мюллер заявив у вівторок в інтерв’ю TVP Info, що запропоновані поправки по суті означатимуть скасування національних держав і створення “наддержави ЄС”. Згідно з проєктом, кілька країн – членів ЄС можуть бути позбавлені повноважень з важливих питань.
“Зрозуміло, що Німеччина та інші великі країни – члени ЄС, перш за все, смикають за ниточки в таких питаннях”, – попередив Мюллер.
Речник висловив сподівання, що поправки до договорів, які вимагають одностайності для прийняття, зустрінуть опір з боку кількох країн-членів.
За інформацією польських ЗМІ, можливе ухвалення доповіді комітетом з конституційних питань Європарламенту ознаменує початок багатоетапної процедури внесення змін до договорів. Другим кроком будуть дебати і голосування на пленарному засіданні Європарламенту. Процес завершиться одностайним рішенням Конвенції глав держав і урядів, національних парламентів, представників ЄП та Європейської комісії.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися