США знову назвали Росію головним центром  дезінформаційних новин у світі

США знову назвали Росію головним центром дезінформаційних новин у світі

15:30 Серпень 6, 2020

Політика 4469 4 хвилини

Magyar

Центр глобального взаємодії при Держдепартаменті США (Global Engagement Center), який відповідає за протидію іноземним кампаніям з дезінформації і пропаганді, на днях підготував доповідь про основні елементи російської екосистеми дезінформації і пропаганди. Об’ємний 76-сторінковий документ містить безліч конкретних прикладів, графіки і посилання на публікації в інтернеті, які свідчать про масштаб вживаються Росією кроків в інформаційній війні з США та Заходом у цілому.

У доповіді говориться, що дії Росії є основною загрозою у цій сфері. За даними Центру, російська екосистема дезінформації і пропаганди являє собою набір офіційних, опосередкованих, які не мають певної приналежності каналів зв’язку і платформ, які РФ використовує для створення і просування неправдивої інформації.

«Екосистема будується на п’яти основних стовпах: офіційні урядові повідомлення, що фінансуються державою, міжнародні канали поширення інформації, культивування проксі-структур, використання соціальних мереж в якості зброї і дезінформація з використанням кіберзасобів. Офіційний Кремль несе пряму відповідальність за розвиток цих тактик і платформ в рамках свого підходу до використання інформації в якості зброї», – йдеться у доповіді.

У вищезгаданому документі приділяється особлива увага тактиці використання проксі-структур, які просувають прокремлівську дезінформацію і пропаганду. Як повідомляється в доповіді, деякі особи і установи, які стоять за цими структурами, отримують велику вигоду від явних зв’язків із Кремлем, інші ж прагнуть зберегти видимість незалежності від російської влади, але також зосереджені на просуванні прокремлівського контенту.

Анонсуючи публікацію доповіді, глава Держдепартаменту Майк Помпео пообіцяв 10 млн доларів за інформацію про людей, які за завданням інших держав намагаються втручатися в американські вибори. «Програма Держдепу «Винагорода за правосуддя» пропонує винагороду у розмірі до $ 10 млн за інформацію, що дозволяє встановити особу або місцезнаходження будь-якої людини, який, діючи за вказівкою або під контролем іноземного уряду, втручається у вибори у США, беручи участь у злочинних кібератаки», – зазначив Майк Помпео, слова якого також наводяться на сайті Держдепу.

Крім цього, координатор Центру глобальної взаємодії Леа Гебріел, представляючи журналістам доповідь у ході вчорашнього телефонного брифінгу, відзначила і посилення російської дезінформації щодо пандемії COVID-19. Торкнулася вона і питання фальсифікації історичних фактів, зокрема, початку Другої світової війни та ролі СРСР у цих подіях тощо.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня