У Кабміні прийняли низку важливих рішень у галузі енергетики

У Кабміні прийняли низку важливих рішень у галузі енергетики

20:52 Липень 23, 2020

Політика 3372 6 хвилин

          На останньому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято ряд дуже важливих рішень у галузі енергетики, зокрема, і стосовно питання стабільного проходження наступного опалювального сезону, безпеки енергопостачання та процесу функціонування ринку природного газу і видобувної галузі. Отож:

  1. Вже розпочато підготовку до осінньо-зимового періоду 2020/21 рр.

          Зокрема, розпорядженням Кабміну було затверджено «План заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження».

          До відома, на сьогодні запаси вугілля становлять 2,5 млн. т, а це більше на 1,16 млн. т від аналогічного показника минулого року, а також більше від показника гарантованого запасу на 1,7 млн т. Крім цього, на складах ТЕС та ТЕЦ накопичено ще 47 тис. тонн мазуту.

          Не слід забувати і про те, що Планом заходів також передбачено закачування природного газу у газосховища газу в обсязі достатньому для стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2020/21 рр., але не меншому ніж 17 млрд кубометрів. Тож, станом на 20 липня цього року у ПСГ вже закачано 20,2 млрд.куб.м природного газу.

          До відома, вже найближчим часом має відбутися селекторна нарада за участі центральних органів виконавчої влади, представників обласних державних адміністрацій, регулятора, підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства тощо.

  • Для Держенергонагляду було встановлено критерії для визначення ступенів ризику у сферах електроенергетики та теплопостачання

          Відповідний документ відкриває можливість Держенергонагляду не тільки забезпечити плановість та прозорість заходів державного нагляду, але і проведення самих заходів. Враховуючи початок підготовки до осінньо-зимового періоду, діяльність Держенергонагляду буде спрямована саме на забезпечення надійного та сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи держави, надійного енергопостачання споживачів електричної та теплової енергії, а також безпеки постачання електричної енергії в цілому.

  • Кабінет Міністрів України визначив постачальника останньої надії на ринку природного газу

          Так, Кабінет Міністрів вже визначив ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» постачальником «останньої надії» на ринку природного газу строком на три роки як переможця конкурсу. Цінова пропозиція ТОВ «ГК «Нафтогаз України» – 2711,86 грн за тис куб м з ПДВ з націнкою 0%. Конкурсна комісія визначила компанію за результатами конкурсу, який пройшов 10 липня цього року.

          Визначення такого постачальника було необхідним для забезпечення безперебійності і стабільності функціонування ринку природного газу та гарантованого постачання газу всім споживачам.

  • Продовжено терміни підписання угод про розподіл продукції

          На прохання інвесторів газовидобувної галузі продовжено на шість місяців терміни укладення угод про розподіл вуглеводнів на 8-ми ділянках.

Відповідне розпорядження уряду було прийнято у зв’язку із тим, що до Міжвідомчої комісії звернулось вісім інвесторів – відповідних переможців конкурсів на ділянки Бузівська, Зінківська, Іванівська, Берестянська, Балаклійська, Софіївська, Варвинська та Угнівська, стосовно перенесення термінів щодо підписання угод.

          При цьому інвестори послались на значний обсяг спірних питань щодо редакції окремих положень проектів угод, що мають бути узгоджені сторонами переговорного процесу та їхню складність, що вимагає поглибленого вивчення і часу.

  • Погоджено законопроект щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

          Кабінет Міністрів України погодив і розроблений Міністерством енергетики законопроект, який спрямований на виконання міжнародних зобов’язань у зв’язку з приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях.

          Цей проєкт закону, зокрема, врегульовує питання щодо виконання статті 10 Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» стосовно обрання незалежного адміністратора з підготовки звіту ІПВГ.

          Також, вищезазначений документ пропонує зміни, відповідно до яких незалежний адміністратор обирається Міненерго з дотриманням усіх вимог Закону України «Про публічні закупівлі» без встановлення додаткових умов такого відбору.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня