Рішення ЄСПЛ у справі «росія проти України» буде письмовим – Сокоренко
Рішення Європейського суду з прав людини у справі “росія проти України”, яке очікується 18 липня, буде представлене у письмовій формі.
Про це повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.
“Відповідно до пресрелізу ЄСПЛ рішення має бути опубліковане 18 липня 2023 року на сайті, де розміщуються усі його рішення у справах. Тому воно буде письмовим, а не як у попередніх міждержавних справах – з публічним проголошенням. У принципі, це логічно, враховуючи саму історію позову росії до України в ЄСПЛ, і відмову рф у принципі співпрацювати із судом з березня 2022 року”, – сказала вона.
Сокоренко також висловила очікування, що результат у цій справі потішить.
“Для мене цей позов – про альтернативну версію росії її ж агресії проти нашої держави. Якщо коротко, вони заявляли про низку порушень прав людини Україною, в першу чергу російськомовного населення, розповідаючи про дискримінацію та утиски. Я можу оцінювати лише шанси України у цій справі, і, як на мене, результат порадує”, – сказала уповноважена у справах ЄСПЛ.
За її словами, ЄСПЛ активізувався у розгляді справ щодо росії – як індивідуальних, так і міждержавних.
“Майже кожного місяця ми бачимо нові рішення в індивідуальних справах за заявами російських громадян, в яких ЄСПЛ констатує доволі жорсткі порушення. До слова, цього тижня якраз винесено важливе рішення у справі “Нємцова проти росії” за заявою доньки російського опозиційного політика Бориса Нємцова, якого було вбито в лютому 2015 року. ЄСПЛ вказав на ряд недоліків та проблем у проведеному розслідуванні вбивства Нємцова”, – зазначила Сокоренко.
Крім того, зауважила вона, ЄСПЛ активізувався в міждержавних справах “Україна проти Росії (щодо Криму) ” та “Україна та Нідерланди проти росії” щодо порушень прав людини на окупованих територіях з початку збройної агресії росії з лютого 2014 року та під час повномасштабного вторгнення з 24 лютого 2022 року. Низка важливих процедурних кроків відбудеться вже восени цього року, зауважила уповноважена.
“Що важливо – ЄСПЛ продовжує розглядати справи навіть попри відсутність будь-якої співпраці з боку росії з березня 2022 року. Для цього суд прийняв відповідний алгоритм дій та дотримується його. Це важливий сигнал росії та й, у принципі, будь-якій державі, яка вирішує зухвало та цинічно порушувати міжнародні зобов’язання, що відповідальності не уникнути. А жорна міжнародного правосуддя хоч і обертаються не так швидко, як хотілося б усім без винятку українцям, проте невідворотно ведуть до міжнародно-правової відповідальності російського агресора”, – підсумувала Сокоренко.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися