Нідерланди вибачилися за роль своєї країни в існуванні рабства
Король Нідерландів Вілем-Александр вибачився за роль його країни в існуванні рабства під час колоніального періоду та його вплив на нащадків рабів.
На заході, присвяченому 150-й річниці скасування рабства, король виступив біля меморіалу рабства в Оостерпарку в Амстердамі. У своїй промові Вілем-Александр сказав, що вибачається за поневолення Нідерландами такої кількості людей та участь країни в работоргівлі.
«Сьогодні я стою тут перед вами. Сьогодні як ваш король і представник держави прошу вибачення. Я відчуваю вагу цих слів у своєму серці і в душі», – сказав монарх.
Він наголосив, що рабство – це найбільш негуманний та принизливий спосіб позбавити людину свободи.
«Жахлива спадщина рабства залишається з нами й сьогодні. Його наслідки все ще відчуваються в нашому суспільстві через расизм. Тому сьогодні, у день пам’яті, я прошу вибачення за цей злочин проти людяності», – сказав Вілем-Александр.
За його словами, необхідно поважати різне культурне походження народу Нідерландів і будувати більш інклюзивне суспільство.
«Я прошу вас відкрити свої серця для всіх, хто хоче працювати з вами, щоб побудувати суспільство, у якому кожен може бути повноправним членом», – сказав король.
Насамкінець він заявив, що на його прохання було розпочато розслідування з визначення ролі правлячого дому Нідерландів, дому Оранських-Нассауї, у колоніальній історії.
У грудні минулого року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте офіційно вибачився від імені держави за експлуатацію та жорстоке поводження з рабами в колоніальний період. Зокрема назвав рабство «злочином проти людяності» й підкреслив, що голландське суспільство у світлі цього має змінити своє ставлення до історії країни.
Нідерландська імперія володіла колоніями майже в усіх частинах світу – у Північній і Південній Америці, Африці, на Близькому Сході, у Південно-Східній Азії, на Індостанському субконтиненті та в Карибському басейні. Работоргівля голландської Вест-Індської та Ост-Індської компаній значно сприяла статусу країни як економічної світової держави в ХVІІ столітті. Близько 600 тисяч людей могли бути поневолені за часів правління Нідерландів. Країна однією з останніх у Європі заборонила рабство, а саме 1 липня 1863 року.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися