У Верховній Раді підтримали законопроєкт про розпаювання державних земель

У Верховній Раді підтримали законопроєкт про розпаювання державних земель

16:10 Липень 14, 2020

Політика 4452 6 хвилин

Учора, 13 липня, Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю) » (№ 3012-2).

Зокрема, за цей законопроект проголосувало 267 народних депутатів. Про це повідомила пресслужба міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У пояснювальній записці з приводу причин прийняття законопроєкту №3012-2 зазначається наступне: «Правовий механізм приватизації земель державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій визначений у статті 25 Земельного кодексу України доволі неякісно… чинний механізм приватизації земель державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій позбавляє вказані юридичні особи практично усього земельного банку, що робить їх приватизацію абсолютно нецікавою для інвесторів, внаслідок чого фактично знищуються перспективи збереження відповідної виробничої бази. Також існують значні проблеми із забезпеченням земельними ділянками учасниками бойових дій… Для вирішення зазначених проблем був розроблений даний законопроект».

Схожою є і думка міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка, який коментуючи цю ситуацію зазначив: «Метою цього законопроєкту є оптимізація процедури приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств. Ухвалення законопроекту забезпечить визначення на законодавчому рівні чіткого та працюючого механізму приватизації земель державних с/г підприємств, установ, організацій, що сприятиме реалізації працівниками таких підприємств права на одержання земельної частки (паю) ».

Так от, підтриманим народними обранцями, законопроєкт пропонує наступний порядок приватизації земель державних с/г підприємств, установ, організацій:

  • встановлюються правила, за яких приватизації підлягають лише землі державних с/г підприємств, установ, організацій.
  • запроваджуються норми, за якими приватизація земель с/г підприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без прийняття рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також при ліквідації підприємств.
  • встановлюється, що при приватизації земель підприємств здійснюється наступний розподіл їх сільськогосподарських угідь:
  • до 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств визначається у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га) ;
  • до 20 % земель передаються у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, що передається у власність однієї особи не може перевищувати 2 га) ;
  • не менше 40% передаються в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств).

У випадку приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.

Несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підприємства, при його ліквідації передаються до комунальної власності територіальних громад за місцем їх розташування.

До відома, законопроєкт № 3012-2, який передбачає розпаювання державних земель та передачу ділянок колишнім працівникам та пенсіонерам, зареєстрували на початку червня цього року. І, хоча в Україні закон про ринок землі запрацює лише через рік, але деякі його положення вже частково набрали чинності. І, практично одразу після його прийняття активізувалися «ділки», які пропонують довірливим громадянам передати своє право на отримання безкоштовних ділянок від держави за вкрай низьку грошову винагороду.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня