Президент Угорщини поінформував президента Європейської комісії про проблему із забрудненням річки Тиса
Президент Угорщини Янош Адер звернув увагу Президента Європейської Комісії на проблему великої кількості відходів, що потрапляють до Угорщини річками Тиса та Самош.
У листі, опублікованому на сайті канцелярії угорського президента у суботу, Янош Адер нагадав Урсулі фон дер Ляєн, що раніше він звернувся до Президента України Володимира Зеленського та Президента Румунії Клауса Йоганніса використати свій вплив, щоб зупинити забруднення.
Янош Адер ще раз підкреслив, що, незважаючи на попередні обіцянки, недавні повені призвели до забруднення великою кількістю відходів водойм Угорщини. Нині це небезпечно і з епідеміологічної точки зору, перешкоджає як риболовлі, так і туризму та має серйозний вплив на екологію. Глава держави нагадав, що угорський уряд неодноразово звертався по допомогу до влади сусідніх країн, однак обіцянки про співпрацю супроводжувало небагато ефективних заходів і ситуація не покращилася.
Основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає відходи в заплави річок, наголосив Янош Адер.
Президент Угорщини нагадав, що цього року річкою Тиса в країну прибуло понад три тисячі кубічних метрів твердих відходів, з 13 червня з річки виловили 938 кубометрів різного сміття, а також 846 кубометрів – із річки Самош, вичищати таку кількість не в змозі вже й техніка.
Янош Адер знову наголосив: він розчарований тим, що забруднення Тиси відходами не припинилося, попри численні попередження, і тепер становить тривалу загрозу для крихкої екосистеми річки. «Вирішення цієї постійної проблеми вже не можна відкладати», – підкреслив він.
Президент Угорщини у листі Президентові Європейської комісії зазначив, що йому відомо, наскільки Урсула фон дер Ляєн прихильна до питання охорони навколишнього середовища, тож висловив сподівання, ця справа викличе її інтерес. Він також сподівається, що під час зустрічі в Брюсселі, запланованій на осінь, матимуть можливість вивчити діяльність Європейського Союзу щодо екологічної стійкості, ключові елементи Європейської зеленої угоди «Green Deal».
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися