В Україні з'явився новий мовний омбудсмен
Сьогодні, 8 липня Кабінет міністрів України на своєму засіданні призначив Тараса Креміня Уповноваженим із захисту державної мови. Обрання відбувалося за допомогою рейтингового голосування.
До речі, він один із розробників Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Щодо короткої біографії, то Тарасу Кременю 42 роки і він із Миколаєва. Навчався у Миколаївському національному університеті ім.В.О.Сухомлинського за спеціальністю «вчитель української мови та літератури, вчитель англійської мови та зарубіжної літератури».
Кандидат філологічних наук, також закінчив докторантуру. Відмінник освіти України.
З 2004 до 2014 року був методистом Миколаївського територіального відділення Малої академії наук. У 2003-2004 роках був старшим викладачем Миколаївської філії КНУКіМ. 2000-2013 роки – голова прес-служби МКП «Миколаївводоканал».
У 2000-2011 роках – викладач, старший викладач, доцент кафедри української літератури, заступник декана у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського, керівник мистецької агенції «ЛАКМУС».
Професор кафедри української мови та літератури Миколаївського національного університету ім.В.О.Сухомлинського. У 2011-2012 роках був доцентом кафедри теорії та історії літератури у ЧНУ ім.Петра Могили.
Є членом Наглядової ради Київського Університету ім.Б.Грінченка, член Національного союзу журналістів України та Національного союзу краєзнавців України.
У 2014–2019 рр. Тарас Кремінь був народним депутатом від «Народного фронту». Був головою підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти, а також забезпечення реалізації права на освіту осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія проведення антитерористичної операції та територія населених пунктів на лінії зіткнення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
До речі, раніше посаду мовного омбудсмена займала Тетяна Монахова. Вона була призначена на посаду в листопаді 2019 року, але у кінці квітня заявила, що йде у відставку. До цього вона повідомляла, що з моменту призначення не отримувала заробітну плату, тому що не був сформований секретаріат мовного омбудсмена.
Вже на початку травня цього року Кабмін звільнив Тетяну Монахову з посади уповноваженого з захисту державної мови.
Як відомо, згідно українського законодавства, «Уповноважений із захисту державної мови обирається строком на п’ять років. Після закінчення цього строку повноваження Уповноваженого припиняються з моменту прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України. Особа може бути призначена на посаду Уповноваженого повторно, але не може обіймати посаду втретє».
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися