Конфлікт у Судані слід завершити якомога швидше – ООН

Конфлікт у Судані слід завершити якомога швидше – ООН

15:42 Травень 12, 2023

Політика 1183 4 хвилини

Magyar

Конфлікт у Судані необхідно якомога швидше припинити, використовуючи всі можливі засоби та чинячи тиск. Про це у своєму зверненні наголосив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

У відеозверненні після позачергового засідання Ради ООН з прав людини, скликаного у зв’язку із суданською кризою, він закликав країни, які мають вплив в Африці, «зробити все можливе, щоб вирішити ситуацію». А відтак засудив ворогуючі сторони в Судані, які, за його словами, «порушують міжнародне право, застосовуючи насильство невиправданих масштабів».

Фолькер Тюрк додав, що офіс Верховного комісара ООН з прав людини отримав кілька повідомлень про сексуальне насильство, вчинене військовими, а також про незаконні страти та викрадення.

Засідання було скликане за проханням Великої Британії, Норвегії, Сполучених Штатів Америки та Німеччини, яке підтримали десятки інших держав – членів Організації Об’єднаних Націй.

На заході Рада ООН з прав людини, що об’єднує 47 країн, прийняла резолюцію, де закликає сторони конфлікту негайно припинити збройне насильство без висунення попередніх умов. ООН також хоче стежити за подіями та документувати їх із залученням свого суданського незалежного експерта.

Резолюцію ухвалили представники 18 країн, зокрема Франції та США. Проти проголосували 15 країн, у тому числі Судан, кілька африканських держав і Китай. Представники 14 країн утрималися. Кілька західних держав запропонували почати документувати порушення прав людини в Судані негайно, ще до закінчення конфлікту.

Представник Франції в Раді ООН з прав людини Жером Боннафонт заявив: «Проведенням позачергового засідання організація прагнула надіслати міжнародній спільноті чіткий сигнал про те, що забезпечення міцного миру має супроводжуватися повагою до основних прав і свобод людини та захисту громадян».

Водночас представник Судану в ООН Хасан Хамід Хасан заявив, що згаданий конфлікт – це «внутрішні справи» його країни.

За даними правозахисних організацій, жертвами громадянської війни, яка розпочалася в Судані, стали вже щонайменше 750 чоловік, ще п’ять тисяч осіб поранені. За інформацією ООН, близько 900 тисяч людей були змушені покинути свої домівки через бойові дії. Близько 700 тисяч з них знайшли притулок усередині країни, ще 177 тисяч – у сусідніх державах.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня