У НАЗК розпочали перевіряти спосіб життя українських чиновників та їхні статки і подарунки
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочинає застосовувати моніторинг способу життя. Це допоможе виявити тих чиновників, які задекларували досить скромні статки та водночас користуються люксовими автомобілями, купують маєтки, отримують коштовні подарунки від найближчих родичів тощо. Про це сьогодні повідомили у пресслужбі відомства.
«Відтепер Україна – серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тож випадки, коли чиновник, який заробляє 10 тисяч, їздить на «Мерседесі», тепер фіксуватимуть не тільки журналістські розслідування. Їх будуть встановлювати та опрацьовувати на рівні держави», – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.
Під час моніторингу способу життя НАЗК зокрема перевірятиме таку інформацію: користування об’єктами, які не вказані в декларації; відомості щодо отриманих подарунків; придбання об’єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.
Сам моніторинг здійснюватиметься на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел. Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя суб’єкта декларування задекларованому ним майну і доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.
НАЗК обов’язково повідомлятиме правоохоронні органи про ті випадки, коли у результаті перевірки буде виявлено корупційні порушення.
До відома, за минулий тиждень Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до суду адміністративні протоколи стосовно п’яти публічних службовців та шести керівників політичних партій.
Зокрема, адміністративні протоколи щодо несвоєчасного подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані було складено стосовно таких осіб: народний депутат України Анатолій Драбовський,; заступник начальника Департаменту Офісу Генерального прокурора Роман Мартем’янов; суддя Ордженікідзевського районного суду м. Маріуполя Артур Вайновський; заступник начальника управління Офісу великих платників податків Державної податкової служби Вікторія Бессарабова.
За ознаками порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів складено протокол щодо судді Господарського суду Сумської області Олександра Коваленка.
Також складено шість адміністративних протоколів щодо порушень порядку подання фінансової звітності стосовно таких керівників політичних партій: Валерія Курілайтене (партія «Малого і середнього бізнесу України»); Ігор Ніколенко (партія «Сіріус»); Володимир Бачігін (партія «Держава»); Віктор Палій (партія «Громадянська солідарність»); Світлана Фабрикант (партія «Сильна Україна»); Анатолій Шевченко («Всеукраїнська партія духовності і патріотизму»).
Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі в судовому порядку.
До речі, проведення НАЗК заходів із моніторингу способу життя передбачено Законом України «Про запобігання корупції». Відділ, який мав виконувати цю вимогу Закону, існував у структурі НАЗК і раніше, але на практиці заходи з моніторингу способу життя не проводилися.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися