Жозеп Боррель: ми не можемо допустити розпаду Судану
Європейський Союз не може допустити розпаду Судану, густонаселеної країни, оскільки це призведе до потрясінь у всій Африці, заявив Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, після поновлення два тижні тому кривавого конфлікту між воєнізованими угрупованнями та армією в східноафриканській країні.
Верховний представник зробив цю заяву в понеділок уранці по дорозі на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.
Боррель наголосив на необхідності для Євросоюзу чинити на Судан тиск з метою сприяння мирному, політичному вирішенню конфлікту. За його словами, з охопленої конфліктом країни вже евакуйовано понад тисячу громадян ЄС, однак посол Євросоюзу в Судані залишається в Хартумі.
Крім того, Верховний представник повідомив, що міністри закордонних справ країн – членів ЄС ведуть переговори з Грузією. «Важливо обговорити ситуацію в Грузії, адже ця країна має особливу проблему з безпекою, її територія частково окупована росією. Нам також потрібно обговорити проблеми Молдови, яка перебуває в більш-менш схожій ситуації. Прикордонні країни дуже близько переживають війну в Україні, і це є загрозою», – зазначив він.
Боррель повідомив, що міністри закордонних справ обговорять також питання щодо Китаю, зокрема недільну заяву посла КНР у Парижі, яка поставила під сумнів суверенітет колишніх радянських республік, у тому числі України. У своєму дописі у твіттері Верховний представник назвав ці коментарі неприйнятними й висловив сподівання, що вони не відображають офіційну позицію Пекіна.
«Важливо, щоб ми переглянули нашу стратегію щодо Китаю. Останнім часом ми багато говорили про КНР і повинні продовжувати це робити, бо це одне з найважливіших питань нашої зовнішньої політики», – додав він.
На зустрічі міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що Литва, Естонія та Латвія в понеділок викличуть послів Китаю у своїх країнах, щоб обговорити суперечливу заяву, зроблену китайським послом у Парижі.
«Ми повинні з’ясувати, чи змінилася позиція Китаю щодо незалежності країн Балтії. Повинні нагадати Пекіну, що ми не пострадянські держави, а країни, незаконно окуповані Радянським Союзом», – підкреслив глава литовської дипломатії.
Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто зазначив, що російська група найманців «Вагнер» може отримати вигоду від кризи в Судані. На його думку, ЄС повинен робити більше для вирішення конфлікту.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися