Кліматичний референдум у Берліні визнали недійсним

Кліматичний референдум у Берліні визнали недійсним

12:57 Березень 29, 2023

Політика 1271 4 хвилини

Magyar

Референдум у Берліні, який мав вирішити, чи хочуть жителі, щоб їхнє місто стало кліматично нейтральним до 2030 року, був визнаний недійсним.

Мешканці Берліна не підтримали прискорений перехід до вуглецевої нейтральності. У неділю в столиці Німеччини відбувся кліматичний референдум, учасники якого відповідали на запитання, чи потрібно місцевій владі домагатися того, щоб земля стала вуглецево нейтральною до 2030-го, тобто на 15 років раніше, ніж планується на федеральному рівні.

Пропозицію екологічних активістів підтримали 442 тисячі осіб, але цього виявилося замало. Для визнання результатів плебісциту схвалити ідею мали щонайменше 25%, або 608 тисяч жителів Берліна.

Незважаючи на провал референдуму, активісти не здаються й обіцяють просувати вуглецево нейтральний порядок денний іншими способами.

«Протести є завжди, чи не так? Зокрема демонстрації на зразок тієї, що ми організували тут і зараз. Ми хочемо, приміром, запровадження такої енергетичної ініціативи: щоб мешканці одного будинку могли зібратися разом і придумати, як поставити на будівлю сонячні панелі для генерування власної електрики», – розповіла представниця руху Klimaneustart Berlin Джессаміна Девіс.

«Очікується, що незабаром мерію Берліна очолить консервативний Християнсько-демократичний союз. Один з його депутатів заявив, що був проти пропозиції, оскільки терміни дуже короткі, а ціна занадто висока. Але він сказав, що необхідно робити більше, аби впоратися зі зміною клімату, а його партія пообіцяла виділити мільярди на розв’язання цієї проблеми», – зазначила кореспондентка Euronews у Берліні Христина Йовановскі.

Ми говоримо «так» захисту клімату й «ні» неправдивим обіцянкам, заявили в ХДС і додали, що якби пропозиція була ухвалена, через кілька років Берлін досяг би не вуглецевої нейтральності, а банкрутства. Проте з політиками згодні далеко не всі.

«Що я можу зробити, то це підтримати молодих і змусити літніх зрозуміти, що часи, коли ми могли забруднювати Землю дедалі більше, минули», – каже вчителька Карола Людвіг, яка проголосувала за пропозицію.

Результати референдуму все одно не найважливіше, наголошують його ініціатори. Інша мета голосування – показати людям, що вони можуть впливати на кліматичний порядок денний.

«Змусити Берлін дотримуватися кліматичних цілей, зробити його доброзичливо налаштованим щодо клімату місцем і переконатися, що громадяни можуть брати участь у кліматичній політиці», – так Джессаміна Девіс пояснює завдання організаторів.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня