Уряд Макрона витримав вотум недовіри через пенсійну реформу
У понеділок французький уряд пережив два вотуми недовіри, що дозволяє ухвалити непопулярний законопроєкт про пенсійну реформу президента Еммануеля Макрона без проведення повного голосування в парламенті.
Про це пише Bloomberg.
Перша пропозиція отримала 278 голосів, всього на дев’ять менше 287, необхідних для повалення кабінету прем’єр-міністра Елізабет Борн. Під час другого голосування кількість голосів склала 94.
“Ми добігли кінця демократичного шляху цієї важливої реформи для нашої країни”, – написала Борн у Твіттері.
Реформа, яка включає підвищення мінімального пенсійного віку у Франції на два роки до 64 років, тепер готова до підписання як закон. Проти неї протестують опозиційні законодавці, люди виходять на вуличні марші, які іноді переростали в насильство. Французи, зокрема, зібралися на акцію протесту у центрі Парижа після голосування у понеділок.
Новий день загальнонаціонального страйку вже призначено на четвер.
Пропозиції про недовіру були подані опозиційними партіями в спробі скасувати рішення Макрона минулого тижня про використання конституційного положення, відомого як стаття 49,3, для обходу голосування в Національних зборах.
Уряд вдався до цього положення після того, як стало зрозуміло, що реформі не вистачає голосів для ухвалення. Якби один із вотумів недовіри був успішним, законопроєкт анулювали б, а Борн довелося піти у відставку.
“Хоча результат голосування приніс певне полегшення для Макрона і фактично закрив політичну дискусію щодо законопроєкту, очікується, що тиск продовжуватиметься”, – пише Bloomberg.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися