У Грузії депутати побилися через закон про іноагентів: попри протести парламентський комітет підтримав обидві версії документа
У Грузії депутати побилися під час засідання комітету парламенту з правових питань, на якому мали обговорювати проєкти так званого закону про іноагентів. Наступного дня попри протести комітет підтримав обидві версії документу.
Момент бійки між головою Єдиного Національного руху Леваном Хабеїшвілі та головою комітету, депутатом від керівної партії “Грузинська мрія” Анрі Оханашвілі потрапив на відео.
Частину опозиційних депутатів вилучили із зали засідань, частина залишила його сама на знак протесту.
Водночас протести проти ухвалення так званого закону про іноагентів відбувалися й біля парламенту. Головним гаслом акції стало “Ні – російському закону в Грузії”.
Депутати від опозиції вивісили з вікон парламенту прапори Грузії та Євросоюзу, у такий спосіб висловивши солідарність із громадянськими активістами.
Йдеться про два законопроєкти, які вніс на розгляд депутатів рух “Сила народу”: “Про прозорість іноземного впливу” та “Про реєстрацію іноземних агентів”. Обидва варіанти надійшли до юридичного комітету після того, як їх попередньо схвалили комітети з оборони та міжнародних зв’язків.
У Грузії заяву проти ухвалення цього документа підписали кілька сотень неурядових організацій та медіа.
За словами посла ЄС Павла Герчинського, документ, що пропонує ухвалити “Сила народу”, суперечить щонайменше двом із 12 рекомендацій для отримання статусу кандидата в ЄС.
Вказаний закон не підтримала й президентка країни Саломе Зурабішвілі.
На переконання членів Європейської платформи демократичних виборів (EPDE), у разі ухвалення закону відбудеться “стигматизація неурядових організацій як “іноземних агентів”, а це знаменує собою наступний етап боротьби грузинської парламентської більшості з громадянським суспільством.
Серйозну стурбованість висловили через можливе ухвалення закону в Держдепі США.
“Ми поділилися своїми застереженнями з владою Грузії. Запропонований закон ізолює та заглушить незалежні голоси громадян Грузії, які прагнуть кращого майбутнього для свого суспільства. Ми вважаємо, що цей закон створює потенційні загрози для євроатлантичної інтеграції Грузії”, – сказав речник Держдепу Нед Прайс.
Водночас він наголосив, що твердження про те, що в грузинському проєкті запозичено ідеї з американського законодавства, а конкретно – із закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA), є неправдивими.
“Схоже, цей проєкт ґрунтується на аналогічному російському та угорському законодавстві”, – зауважив Прайс.
Розкритикували грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також у Євросоюзі.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися