Подоляк про мир за рахунок території України: чергова спроба «зберегти обличчя» Путіну

Подоляк про мир за рахунок території України: чергова спроба «зберегти обличчя» Путіну

17:03 Грудень 17, 2022

Політика 1445 3 хвилини

Magyar

Будь-які поступки території у війні в Україні Кремль буде вважати своєю перемогою, а президент рф Володимир Путін в такому випадку зможе “зберегти обличчя” так і не понісши відповідальність за вчинене.

Так відреагував радник голови ОП Михайло Подоляк на статтю колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера, пише він у Telegram.

“Усі прихильники “простих рішень” мають пам’ятати очевидне: будь-яка угода з дияволом – “поганий мир” за рахунок територій України – стане перемогою Путіна та рецептом успіху для автократів по всьому світу”, – написав Подоляк.

За його словами, таке рішення лише масштабує апетити росії, суттєво збільшить російську агресивність, мультиплікує нові конфлікти по всьому світу, зробить ракети інструментом міжнародних відносин і призведе до ери нестабільності й нової гонитви за атомом з боку неядерних держав.

“Єдиний можливий шлях закінчення війни та встановлення миру лежить через повернення поваги до міжнародного права. А отже, через звільнення Україною своїх територій, відкритий судовий процес над російськими воєнними злочинцями та зобов’язання росії до багаторічної виплати репарацій”, – запевняє Подоляк.

Він додав, що на щастя, із кожним днем цей сценарій про бажання все ж таки “зберегти обличчя” Путіну, все більше розуміють у західних столицях по обидва боки океану.

“Ми чуємо це від Столтенберга та Борреля, Штайнмаєра та Держсекретаря Блінкена. Це говорить про одне: час “совєтологів” і любителів у будь-якій незрозумілій ситуації принести в жертву частину Європи закінчився разом із падінням Берлінської стіни. Настав час відповідального лідерства”, – резюмував радник голови ОП.

Нагадаємо, колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер публікував статтю під назвою “Як уникнути ще однієї світової війни” в журналі The Spectator 12 грудня. У ній він представив своє бачення врегулювання війни в Україні, яке можна назвати, м’яко кажучи, суперечливим.

Зокрема, Кіссінджер припустив, що найкращим варіантом врегулювання війни в Україні, на його думку, є повернення до кордонів до 24 лютого – воєнним чи переговорним шляхом з можливим проведенням референдумів на спірних територіях.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня