Італія, Мальта, Кіпр та Греція незадоволені управлінням міграцією в ЄС
Чотири країни – члени Євросоюзу: Італія, Греція, Мальта та Кіпр – незадоволені суворістю управління міграцією в ЄС, що лягає на їхні плечі занадто великим тягарем, тому вимагають втручання Європейської комісії.
У спільній заяві міністри внутрішніх справ підкреслили, що, незважаючи на скарги на непропорційність навантаження, вони готові й надалі дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань та правил ЄС. А відтак нагадали, що в червні в Люксембурзі країни-члени домовилися створити «механізм добровільної солідарності», у рамках якого десять тисяч людей можуть бути переведені з передових країн міграції в інші протягом першого року, але, за словами чотирьох міністрів, функціонування цього механізму розчаровує.
Згідно з їхньою скаргою, він працює повільно, а квота в 10 тисяч осіб є дуже незначною порівняно з кількістю нелегальних іммігрантів, які 2022-го дісталися Італії, Греції, Мальти й Кіпру через Середземне море. Протягом багатьох років ці чотири країни та Іспанія вимагали, щоб розподіл мігрантів став у ЄС обов’язковим.
Італія, Греція, Мальта та Кіпр засуджують те, що лише вони можуть бути першими пунктами в’їзду в ЄС, і звинувачують громадські організації, чиї судна працюють у морі абсолютно незалежно від національної влади. Згадані чотири країни вимагають, щоб усі держави-члени, які дозволяють цивільним рятувальним кораблям плавати під своїм прапором, здійснювали контроль над діяльністю цих суден. А також закликають Єврокомісію ініціювати нові переговори, присвячені питанням управління міграцією та встановлення контролю над рятувальними кораблями.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися