Нетаньягу: Ізраїль має історичну можливість розширити суверенітет на територію Палестини
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що країна не пропустить можливості розширити свій суверенітет на частину Палестини – зокрема Західного берегу річки Йордан.
Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав “історичною можливістю” та одним із головних завдань нового уряду розширення суверенітету на частину Західного берегу річки Йордан під час того, як представив своїй партії Лікуд план політичних дій на найближчі місяці.
Прем’єр Ізраїлю заявив: “Я не збираюся пропустити можливість розширити суверенітет країни на частину Палестини”. Він додав: “У нас є історична можливість, якої не було із 1948 року, – розумно застосовувати дипломатичний суверенітет… крок в Юдеї та Самарії. Це велика можливість, і ми не втратимо її”.
Відповідно до нової угоди про коаліцію Ізраїлю, після 1 липня Ізраїль може взяти під свою юрисдикцію понад 130 єврейських поселень на Західному березі, включаючи райони, які згідно з Угодами в Осло знаходяться під виключним ізраїльським цивільним та правохоронним наглядом, а також на основі мирного плану США на Близькому Сході може приєднати долину річки Йордан. Це було головною обіцянкою останньої виборчої кампанії Нетаньягу, після того, як мирний план президента США Дональда Трампа, представлений у січні, дозволив приєднати відповідні території до Ізраїлю.
США передбачав, що 70 відсотків Західного берега (Йорданії) будуть під палестинським контролем, але на території залишаться єврейські поселення, які нараховують більше сотні тисяч. Крім того, палестинці не змогли б контролювати власні кордони, а Єрусалим був би неподільною столицею Ізраїлю.
Палестинці вірять, що все це гасить останній промінь надії на рішення так званої “подвійної держави”. Влада Палестини нещодавно припинила співробітництво в галузі безпеки з ізраїльськими оборонними силами.
План анексії викликав різку критику в усьому світі. Спеціальний представник ООН на Близькому Сході закликав Ізраїль відмовитися від бачення анексії Західного берега ріки Йордан, а Посол США на Близькому Сході Келлі Крафт також закликала ізраїльську та палестинську сторони відновити переговори, Ватикан, у свою чергу, висловив стурбованість ізраїльським планом.
Кілька країн – членів ООН закликали Ізраїль відмовитися від свого плану. Франція, Бельгія, Німеччина та Естонія ще раз підтвердили спільну заяву: якщо ізраїльтяни та палестинці спільно не знайдуть іншого вирішення ситуації, то продовжуватимуть діяти кордони 1967 року. У заяві також підкреслюється, що анексія буде суперечити міжнародному праву, а країни виступають за рішення подвійної держави, яке вони називають єдиним варіантом досягнення миру.
У 1967 році під час Шестиденної війни Ізраїль окупував Західний берег Йорданії та прикордонну смугу Гази від Єгипту. Палестинці розглядають ці райони як частину своєї майбутньої держави. В останні десятиліття Ізраїль побудував поселення на Західному березі Йордану, незважаючи на те, що більшість країн у міжнародному співтоваристві розглядає їх створення як порушення міжнародного права та перешкоду для укладання миру.
Джерело: HVG
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися