Необхідно змінити нинішній метод роботи ООН – Чаба Кереші
Світ перебуває в надзвичайно складній кризі – подібної до неї не було з часів Другої світової війни. У зв’язку з цим ООН не зможе змінити хід справ методами, якими працювала досі, тому необхідне серйозне переосмислення нинішнього порядку, заявив голова Генасамблеї ООН угорського походження Чаба Кереші у своєму інтерв’ю ЗМІ.
Світові лідери вважають теперішній період переломним, зазначив Чаба Кереші, котрий очолив один із провідних органів ООН 12 вересня. «Параметри» цієї нової глави «не дуже хороші» через гостроту, складність, наслідки криз, національні відповіді на проблеми, зокрема війни та загрозу використання ядерної зброї, сказав він. А відтак додав, що сформувалося нове «середовище існування» для країн світу, тому необхідно знайти спільні відповіді хоча б на найсерйозніші питання.
За словами Чаби Кереші, в ООН, як і в усіх великих організаціях, існує небезпека, що після гучних промов усе піде звичним ходом. Він назвав своїм найважливішим на сьогодні завданням відвідати засідання шести головних вищих комісій ООН і звернути увагу на те, що нинішній метод роботи слід змінити, інакше вийти з кризи буде неможливо.
Водночас Чаба Кереші назвав обнадійливим те, що досі всі без винятку запевняли його у своїй підтримці в реалізації програми Генеральної Асамблеї.
Серед близько 30 збройних конфліктів, які наразі відбуваються у світі, війна в Україні, безсумнівно, найсерйозніша. Лише з точки зору продовольчої безпеки, вона впливає на забезпечення 1,2 мільярда людей, зазначив угорський дипломат, посилаючись на дані нещодавнього дослідження ООН.
Він учергове наголосив, що ця війна суперечить міжнародному праву, Статуту ООН, її не слід було починати і необхідно терміново припинити.
Чаба Кереші підкреслив, що треба працювати над управлінням нинішніми кризами, від однієї з яких залежить, як світ переживе наступні 1–2 роки, а від іншої – як налагодити життя, прийнятне для сучасних і майбутніх поколінь.
Прагнення створити стійкий світ передбачає мир, але якщо повсякденне життя суспільства заповнене війною, то мета всіх постраждалих суспільств обмежується виживанням, зазначив дипломат.
Відтак Чаба Кереші підкреслив, що стійкість як аспект тимчасово відсувається на другий план, адже коли енергоносії починають використовувати як зброю, питання вже не в тому, скільки вуглекислого газу викидає певна країна чи регіон, а в тому, що взагалі стане джерелом енергії.
Тому ситуація щодо захисту клімату цього року погіршиться порівняно з минулим. Хоча значний прогрес у захисті клімату необхідний давно, війна все перевернула, пояснив очільник Генасамблеї ООН у своєму інтерв’ю.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися