«Велика сімка» закликала всі держави світу не визнавати референдуми на окупованих територіях України

«Велика сімка» закликала всі держави світу не визнавати референдуми на окупованих територіях України

09:25 Вересень 25, 2022

Політика 1221 3 хвилини

Magyar

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (G7) різко засуджують оголошення влади росії про намір провести фіктивні «референдуми» на суверенних українських територіях, які тимчасово потрапили під контроль російської федерації внаслідок вторгнення військ рф в Україну.

Про це йдеться у спільному комюніке держав G7, опублікованому після зустрічі їхніх міністрів у четвер у Нью-Йорку на полях Генасамблеї ООН.

У комюніке, опублікованому від імені Анналени Бербок, глави МЗС Німеччини, яка тимчасово головує зараз у «Великої сімці», сказано, що представники США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Японії, а також Верховний представник Євросоюзу, який брав участь у зустрічі, підкреслили, що «будь-який референдум, проведений в умовах російської військової присутності, залякування та насильницьких депортацій, не може бути вільним чи справедливим. Будь-яка анексія української території буде грубим порушенням суверенітету України та Статуту ООН».

У документі міститься заклик до країн усього світу не визнавати результати даних «референдумів», якщо вони таки будуть проведені.

«G7 буде також неухильно прагнути до здійснення адресних санкцій та здійснювати поступальний економічний і політичний тиск на росію… Росія зобов’язана негайно зупинити свою агресію, вивести свої війська та військову техніку з України та дотримуватись українського суверенітету та територіальної цілісності у її міжнародно визнаних кордонах.

G7 також закликає росію негайно припинити її операції з фільтрації цивільних осіб України та їхню насильницьку депортацію до росії», – йдеться в заяві.

У комюніке також йдеться про те, що країни «Великої сімки» вкрай стурбовані і мають намір докладати всіх зусиль до зниження негативних наслідків війни рф проти України для решти світу, насамперед для найбільш беззахисних країн. Серед цих наслідків названо продовольчу та енергетичну безпеку, а також інфляцію та зростання державного боргу багатьох країн світу.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня