Розкуплені авіаквитки, закриті кордони та способи ухилення від служби: як в РФ та світі реагують на мобілізацію
Президента РФ Володимир Путін оголосив у Росії часткову мобілізацію через війну в Україні, підтримав проведення “референдумів” на окупованих територіях і заявив про готовність використати ядерну зброю проти Заходу. За словами глави Міноборони РФ Сергія Шойгу, планується мобілізація 300 тисяч резервістів.
Речник президента України Сергій Нікіфоров назвав оголошену Путіним мобілізацію трагедією для росіян, а секретар РНБО Олексій Данілов — “програмою утилізації росіян”.
На тлі цих заяв росіяни шукають способи уникнути потрапляння на війну в Україну. Світові політики також не лишилися осторонь і відреагували на заяви Путіна стурбованістю, а Латвія, зокрема, оголосила, що не видаватиме візи росіянам-ухилянтам.
Очільник комітету держдуми Росії з оборони Андрій Картаполов заявив, що під час часткової мобілізації можуть призвати випускників військових кафедр, “якщо їхні військово-облікові спеціальності будуть затребувані”, повідомляє ТАСС.
За його словами, насамперед йдеться про мобілізацію старшин, прапорщиків, мічманів до 35 років та молодших офіцерів до 45 років. Другий розряд військовозобов’язаних – це солдати, сержанти, прапорщики, мічмани до 45 років та молодші офіцери до 50. І третій — до 50 та 55 років відповідно.
Картаполов також заявив, що додаткових обмежень на виїзд із Росії, а також на переміщення між суб’єктами РФ для громадян, які підлягають частковій мобілізації, не потрібно запроваджувати.
Під часткову мобілізацію підпадають резервісти до 50 років, заявив генерал-лейтенант, член комітету Держдуми з оборони Андрій Гурулєв.
“Зазвичай мобілізація стосується резервістів до 50 років. Ну і за станом здоров’я. Це заздалегідь встановлені всі критерії”, — сказав він.
Водночас Кремль засекретив пункт №7 указу про мобілізацію, який стосується кількості призовників. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відмовився розкрити зміст засекреченого 7 пункту указу Володимира Путіна про часткову мобілізацію, повідомляє ТАСС.
“Він для службового користування, тому я не можу його розкрити. Єдине, що можу сказати: Сергій Шойгу у своєму інтерв’ю сказав: 300 тис. осіб. Ось там йдеться про кількість до 300 тис. осіб”, — сказав він.
Відеозвернення Путіна до росіян спочатку було заплановане на вечір 20 вересня, але не відбулося. За кілька годин до очікуваного виступу, росіяни шукали способи виїзду з Росії. Про це свідчать тренди пошуковика Google. Найбільше запитів надійшло від жителів Тульської області, Санкт-Петербурга та Москви.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися