Москва додала до списку недружніх країн острови завбільшки з носову хустку
Слідом за Джерсі (Jersey) росія зарахувала до недружніх країн крихітні острови Гернсі (Guernsey) та Мен (Man) разом із Багамськими. Натомість Гватемала поки що лише розірвала дипломатичні відносини з Москвою.
Острів Мен потрапив до списку через те, що ввів економічні санкції проти росії. Вони фактично відображали санкції, запроваджені Великобританією та Європейським Союзом після вторгнення в Україну в лютому, пише BBC.
У відповідь Кремль зарахував острів до списку недружніх країн, який постійно зростає, а це означає, що 85 тисяч його мешканців зазнають обмежувальних заходів у відповідь.
Як заявив речник уряду Мен, така відповідь показала, що санкції «починають впливати на Москву». «Хоча ми відносно невеликі у світовому масштабі, ми приєдналися до тих, хто засуджує дії російського керівництва», – додав речник.
Раніше цього року російські активи, які зберігалися на острові, були заморожені, а яхти та літаки видалені з реєстраційної бази острова Мен. Це стало частиною міжнародної відповіді на вторгнення рф.
Наразі понад пів сотні держав і територій запровадили санкції проти росії, зокрема острів Гернсі в Ла-Манші біля узбережжя Нормандії, який належить британській короні й нараховує 63 тисячі населення. Тепер острів отримав від Москви «недружній» рейтинг у списку. Кремль звинувачує владу Гернсі в підтримці економічних обмежень проти рф.
Як і уряд острова Мен, міністр закордонних справ Джонатан Ле Ток прокоментував новину таким чином: «Очевидно, санкції маленького Гернсі почали завдавати шкоди».
Третій острів, який Москва класифікувала як недружній, – Джерсі, тож він також може очікувати на економічну «помсту».
У березні Гернсі та сусідній карликовий острів Бейлівік приєдналися до тих, хто відповів санкціями проти російської окупації України. «Ми на боці українського народу», – оголосило керівництво островів.
Багами були класифіковані як недружні після того, як їхній уряд «заборонив усі операції з банками в росії», повідомляє карибський інформаційний портал Loop.
У регіоні, окрім Багамських островів, Москва пригрозила також Ангільї та Британським Віргінським островам санкційними заходами у відповідь.
До речі, МЗС Багамських островів повідомило Кремлю, що не вчиняло недружніх дій щодо росії «в об’єктивному сенсі цього слова», а відтак зазначило, що ефект негативної стигматизації є, «швидше, символічним, ніж реальним».
На думку інтернет-користувачів, росія поводиться як «розбалувана дитина», але багамці не відступляться. «Ким себе вважає Путін? Багами є вільною і незалежною державою. Ми не дозволимо залякати нас, щоб ми виконали наказ лукавого», – написала одна жінка у Facebook.
Серйозні наслідки
Сусідня центральноамериканська Гватемала більш різко відреагувала на російське вторгнення – вона майже негайно закрила своє посольство в Москві.
Президент Гватемали Алехандро Джамматтеї прибув до Києва, щоб не лише запевнити президента Зеленського у своїй солідарності, але й привернути увагу до того факту, що мільйони людей у всьому світі можуть загинути через «продовольчу кризу», спричинену вторгненням росії в Україну, повідомило AFP.
Незаперечним доказом впливу війни є глобальні економічні наслідки, які підживлюють інфляцію, а вона, у свою чергу, підвищує вартість життя, штовхаючи дедалі більше людей до прірви бідності, йдеться у спільній заяві, опублікованій офісом президента Гватемали.
Особливо сильно постраждала від війни далека Центральна Америка: усе зерно туди завозиться із зони конфлікту. З початку російського вторгнення Україна не могла експортувати збіжжя, оскільки російські війська заблокували її чорноморські порти.
До речі, центральноамериканська країна експортує в Україну нікель, а крім зерна, імпортує залізо та сталь.
Однак, незважаючи на розрив дипломатичних відносин, Гватемала водночас веде бізнес з росією, куди доставляє каву та банани, а натомість отримує добрива, медичне обладнання та папір.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися