Вашингтон готовий бути посередником у вірмено-азербайджанському конфлікті
У понеділок держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем’єр-міністром Вірменії Ніколою Пашиняном, під час якої запропонував посередництво Вашингтона в конфлікті між двома кавказькими країнами.
Блінкен наголосив, що Баку та Єреван стоять перед історичним моментом, який дає можливість для мирного врегулювання в регіоні.
Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив: Сполучені Штати готові працювати з партнерами, які поділяють їхні цінності, щоб забезпечити мир між Вірменією та Азербайджаном.
Алієв і Пашинян зустрілися в Тбілісі в травні під егідою Європейського Союзу, а після цього в липні міністри закордонних справ двох країн також сіли за стіл переговорів.
Коли розпався Радянський Союз, Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, відокремився від Азербайджану за підтримки Єревана. Це призвело до війни в 1990-х роках, яка забрала життя 30 тисяч людей і викликала появу сотень тисяч біженців-переселенців. Десятилітній конфлікт, пов’язаний з цим регіоном, знову розгорівся восени 2020 року. Азербайджан розпочав широкомасштабну операцію з повернення анклаву, що вклинився в його територію, та окупованих прилеглих районів. Ці операції були в основному успішними. У боях загинуло понад 6 тисяч осіб.
9 листопада 2020 року лідери росії, Азербайджану та Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення бойових дій у зоні конфлікту навколо Нагірного Карабаху.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися