Генеральний прокурор Ірина Венедіктова відмовляється від очищення української прокуратури

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова відмовляється від очищення української прокуратури

21:18 Травень 5, 2020

Політика 4812 3 хвилини

Минулого місяця Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова видала наказ, яким із процесу очищення ГПУ викинула представників міжнародних партнерів та громадськість, тож тепер прокурорів фактично призначатимуть прокурори. Це кардинально спотворює реформу прокуратури, яка тривала до призначення 17 березня Ірини Венедіктової, повідомляє Центр протидії корупції.

          Так, відтепер комісія з добору керівного складу органів прокуратури складається з 6 осіб, 4 з них – прокурори, а решта – 2 представники вищих навчальних закладів.

          До цього, комісія складалась з 3 представників прокуратури і 3 експертів делегованих міжнародними організаціями, проектами міжнародної технічної допомоги, дипломатичними місіями. «Ці зміни повністю знищують довіру до кадрових призначень в  Офісі генерального прокурора.  Нагадаю, що аналогічним чином відбулися дві «реформи» прокуратури за минулої влади. Більшість в кадрових комісіях тоді теж мали представники прокуратури. Бачимо, що Зеленський переймає найгірші практики свого попередника», – коментує ситуацію голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

          Відтепер за нововведеннями Ірини Венедіктової прийняття рішень під час атестації  буде відбуватися підконтрольними прокурорами, що неминуче призведе до повернення клановості серед нових призначень: прокурори обиратимуть прокурорів. Одночасно представники громадянського суспільства та міжнародні партнери фактично не мають впливу на прийняття рішень.

          Крім того, деякі пункти наказу прямо протирічать закону «Про прокуратуру», за який голосувала сама Венедіктова. Наприклад, комісія може одноразово схвалити кандидата на будь-яку адміністративну посаду, а подальші такі призначення відбуваються вже без участі комісії. Також  до моменту створення обласних прокуратур Венедіктовою передбачена можливість призначення осіб на адміністративні посади в «старих» нереформованих регіональних прокуратурах.

          Наразі новостворена комісія вирішила  призначити  на керівні прокурорські посади декількох осіб, частина з яких або відмовились проходити атестацію, або не змогли її пройти.

          Нагадаємо, 19 вересня минулого року Верховна Рада України підтримала перезавантаження прокуратури.  Процес розпочався за каденції генерального прокурора Руслана Рябошапки, під час якої 729 прокурорів не пройшли тест на фаховість і доброченсість і були звільнені.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня