Помпео: існують докази, що коронавірус походить із лабораторії в Ухані

Помпео: існують докази, що коронавірус походить із лабораторії в Ухані

12:56 Травень 4, 2020

Політика 4687 3 хвилини

Magyar

Міністр закордонних справ США Майк Помпео заявив: є докази того, що вірус походить із лабораторії в Ухані. Про це міністр повідомив в інтерв’ю щотижневому політичному телешоу на каналі ABC.

Помпео підкреслив, що Китай, «як відомо, не дотримується правил у своїх лабораторіях». Не повідомляючи конкретних деталей, він додав: «Це не вперше світ у небезпеці через вірус, розроблений у китайській лабораторії».

Він пояснив, що шкодує про відсутність співпраці з Пекіном у розкритті джерел коронавірусної епідемії. «Надалі продовжують блокувати вхід для західних вчених, найкращих лікарів, хоча нам доведеться туди потрапити. У нас досі немає зразків вірусу», – сказав міністр.

Міністр повторив свою позицію, що уряд Китаю «зробив усе можливе для того, щоб світ вчасно не дізнався про новий тип коронавірусу». Він вважає, що Комуністична партія Китаю доклала «класичних зусиль комуністичної дезінформації», щоб змусити замовкнути лікарів та журналістів, щоб обмежити інформацію про вірус.

За його словами, ці кроки призвели до «величезної кризи, втрати людей, величезної економічної шкоди» у всьому світі. «Можемо підтвердити, що Комуністична партія Китаю зробила все можливе для того, щоб світ вчасно не дізнався, що відбувається», – сказав міністр. Майк Помпео зазначив, що Китай «поводився як авторитарні режими». Він також підкреслив: «Президент Трамп був дуже чітким. Ми притягнемо до відповідальності причетних, і зробимо це в потрібний для нас час».

На пресконференції у Білому домі у четвер Дональда Трампа запитали, чи є у нього достовірна інформація про те, що коронавірус походить з Інституту вірусології Уханя. Президент відповів ствердно.

Адміністрація Трампа неодноразово звинувачувала Китай у затримці заходів щодо стримування епідемії, та заявляла, що Пекін не надав вчасно точної інформації про поширення вірусу.

Кореспонденти американських газет у Китаї, зокрема, журналісти «The Wall Street Journal», коли спалахнула епідемія, повідомляли про те, що лікарі, які попереджали про коронавірус у Китаї, були покарані.

Співробітники американських видань «The New York Times», «The Washington Post» та «The Wall Street Journal» були вислані з Китаю минулого місяця.

MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня