Словенські інтелектуали закликали переглянути позицію щодо України
Кілька інтелектуалів, серед яких двоє колишніх президентів Словенії, закликають новий уряд країни «зайняти розумну позицію щодо війни в Україні», таку, яка спонукатиме Україну та Росію на «серйозні мирні переговори».
Вісімнадцять інтелектуалів і політиків, включаючи двох колишніх президентів – Мілана Кучана і Данило Тюрка, у спільному листі наголосили: безсумнівно, що президент Росії Володимир Путін вчинив «незмивний воєнний злочин», наказавши атакувати Україну. Російські війська окупували та взяли під контроль одну п’яту території України, і санкції поки що не послабили рішучості Путіна продовжувати агресію, йдеться у листі.
Підписанти визнали, що, надаючи зброю, Захід допомагає посилити опір України, але, на їхню думку, немає реальної перспективи, що українці зможуть повністю вигнати агресорів зі своєї території.
«Чим більш досконалу зброю отримує Україна, тим більше активізується Росія, і це затягує війну, призводить до довгої окопної війни, що спричиняє вбивства та руйнації, в той час як Європа та більша частина світу залишаються заручниками зростання цін на енергоносії та зерно», – йдеться у листі.
Автори вважають, що Захід і Словенія повинні знайти альтернативну позицію щодо війни в Україні, таку, яка спонукатиме керівництво росії та України російське та українське керівництво до серйозних мирних переговорів. Уряд Словенії за підтримки Європейського парламенту має порушити питання, які призведуть до формулювання конкретних і здійсненних пропозицій щодо європейських мирних переговорів, прийнятних для обох воюючих сторін.
«Припинення бойових дій, виведення окупаційних військ і виконання Мінських домовленостей 2014 і 2015 років на сході України неможливі без міжнародних гарантій безпеки для Москви та Києва», – зазначають підписанти, додавши, що з точки зору росії це означає припинення розширення НАТО на схід та військової присутності США поблизу російських територій.
На думку авторів листа, в Європі необхідно розбудувати «нову архітектуру безпеки», оскільки нинішня кидає дедалі більше викликів розширенню Північноатлантичного альянсу на схід.
Зайнявши таку позицію, новий уряд Словенії зможе забезпечити дотримання конституційного принципу мирної політики держави та підтвердити відданість культурі ненасильства та миру, йдеться у листі.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися