Росія не може виграти війну – Шольц
Росія не може виграти війну проти України, ставка якої – не лише суверенітет України та свобода її громадян, але й майбутнє міжнародної спільноти, – заявив у Гамбурзі канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Виступаючи на одному із заходів, Шольц наголосив, що війна президента Росії Володимира Путіна проти України є «найбільшим лихом нашого часу».
За його словами, «ненависть» Путіна до вільної України сильніша за його прихильність до економічного та соціального розвитку власної країни, а російська «імперіалістична та реваншистська ідеологія сили та величі» для нього важливіша за добробут свого народу.
Із війною Путін «навмисно виходить із міжнародного співтовариства», його напад на Україну – «атака на міжнародний світовий порядок та його основи, Статут ООН та загальні права людини», і в разі успіху «беззаконня» може стати домінуючим у світі. Тому не можна дозволити Росії виграти війну в Україні, підкреслив канцлер Німеччини.
Таким чином Німеччина надає не лише фінансову, гуманітарну та військову допомогу Україні, яка захищається від агресії, але й робить усе можливе, щоб «не створювалися тріщини у глобальному альянсі, який рішуче виступає за міжнародний порядок, заснований на правилах», – наголосив Олаф Шольц.
За його словами, через тісні міжнародні взаємозв’язки «дуже багато розумних людей» вважали неможливим серйозний конфлікт на кшталт війни в Україні. З раціональної точки зору було видно, що «через тісну взаємозалежність національних економік воєнний конфлікт настільки дорогий, що жодному суб’єкту не спаде на думку вдатися до такого засобу».
Однак війна путіна «суперечить будь-якій економічній раціональності й суперечить мирному і взаємовигідному співробітництву та інтересам російського народу».
Таким чином російський президент «створив радикально нову реальність у Європі та в усьому світі». Однак це не означає, що слід розвернути процеси останніх десятиліть, оскільки ізоляція та протекціонізм – не вихід, зазначив Олаф Шольц.
Він підкреслив, що його країна також виграє від глобалізації, оскільки торгівля створює робочі місця по всьому світу, в тому числі в Німеччині. Тому слід зазначити, що «деглобалізація не працює, це погана ідея» і там, де це намагалися це запровадити, – нічого не вийшло.
Замість того, щоб руйнувати світові економічні мережі, потрібна «розумна» глобалізація, в якій процеси визначають сильні правила та інститути. Замість деглобалізації потрібною «стала глобалізація, яка враховує обмеженість природних ресурсів і бере до уваги майбутні покоління», потрібна «глобалізація, заснована на солідарності, яка призведе до результатів, які зможуть відчути всі громадяни усюди», – зазначив канцлер Німеччини.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися