Рада Європи може призначити спеціального представника для вирішення воєнного конфлікту дипломатичними шляхом
Рада Європи може призначити спеціального представника для сприяння вирішення воєнного конфлікту в Україні дипломатичними шляхом. Про це інформагентству МТІ повідомив голова угорської делегації, очільник Комітету з питань закордонних справ Парламенту Угорщини Жолт Неймет після засідання Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі.
За підсумками дебатів щодо наслідків війни в Україні політик повідомив, що ПАРЄ швидко та одностайно відреагувала на початок війни, і спеціальний представник може ефективно посприяти в підтримці цієї єдності, координуючи точки зору 46 держав – членів органу.
Жолт Неймет додав, що необхідно знайти дипломатичний шлях вирішення конфлікту, чому може посприяти четвертий саміт Ради Європи, на якому лідери країн-членів можуть вказати напрямок для створення нової європейської системи безпеки.
Політик також зазначив, що війна має не лише дипломатичні та політичні, але й економічні наслідки: Україну потрібно відбудовувати. Міжнародна спільнота має почати готуватися до цього вже зараз, і Рада Європи пропонує створити фонд реконструкції, додав Жолт Неймет.
Парламентська асамблея Ради Європи в середу також закликала країни-члени якомога сильніше тиснути на росію для негайного та безумовного припинення агресії та вжити рішучих кроків для захисту демократичного світового порядку.
У резолюції, прийнятій ПАРЄ, депутати заявили, що агресія росії спричинила наймасштабнішу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни, кинула виклик світовим урядам, призвела до різкого зростання витрат на енергоносії та відсутності продовольчої безпеки.
«Відповідь Ради Європи та держав-членів на російську агресію визначить і майбутнє європейської історії», – йдеться в документі.
У своїй резолюції ПАРЄ підкреслила, що «занепокоєна зростаючою кількістю свідчень звірств, вчинених російськими збройними силами», і висловила повну підтримку всім зусиллям, спрямованим на розслідування порушень росією міжнародних норм у галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також інших міжнародних злочинів, і забезпечення відповідальності агресора.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися