Верховна Рада підтримала внесення змін до закону про регламент
Верховна Рада схвалила в другому читанні та загалом законопроєкт про внесення змін до регламенту, що перешкодить депутатам відкладати прийняття важливих законів в остаточному читанні через внесення великої кількості поправок, повідомляє МТІ.
Закон закріплює особливу процедуру розгляду у другому читанні законопроєктів із надмірною кількістю поправок, яка дозволить скоротити час розгляду поправок у залі.
У разі подання до другого читання законопроєкту пропозицій, поправок у кількості, що у 5 разів або більше перевищує кількість статей проєкту первинного законодавчого акту чи кількість пунктів проєкту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій, поправок, такий законопроєкт може розглядатися за особливою процедурою.
Виняток становитиме розгляд проєкту кодексу чи законопроєкту за спеціальною процедурою.
Особлива процедура застосовується за пропозицією не менш як однієї третини (150) народних депутатів і за підтримки більшості (226 нардепів) від конституційного складу Верховної Ради, а також за умови надання народним депутатам порівняльної таблиці та супровідних документів до неї.
На застосування особливої процедури дається два дні: фракціям та групам – на подання головному комітету не більше п’яти пропозицій, поправок, не врахованих комітетом, на яких вони наполягають; позафракційним депутатам – на одну невраховану комітетом поправку.
Головний комітет також матиме два дні на узагальнення пропозицій і поправок – перед розглядом у пленарному режимі
За словами спікера Ради, зміни будуть діяти на період карантину плюс 30 днів. Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков відзначав, що такі зміни дозволять розблоковувати розгляд так званого «антиколомойського законопроєкту», до якого було подано 16 300 правок.
Прийняття закону є однією з умов Міжнародного валютного фонду (МВФ) для продовження надання кредитів Україні. У законопроєкті, серед іншого, зазначається, що колишні власники фінансових установ, які були виведені з ринку, тобто збанкрутіли або націоналізувались, не можуть повернути своє майно за допомогою судового провадження, лише максимум отримати грошову компенсацію.
Олігарх Ігор Коломойський був головним акціонером найбільшого в Україні «Приватбанку», який був націоналізований урядом України наприкінці 2016 року, через банкрутство фінустанови. Як стверджує Коломойський, банк не збанкрутував, тому він подав до суду, в квітні минулого року один із київських судів визнав націоналізацію банку незаконною. Проте до того часу держава Україна вже витратила мільярди на рекапіталізацію фінансової установи.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися