Росія і Саудівська Аравія практично завершили «нафтову» війну: ключові деталі нової угоди ОПЕК+

Росія і Саудівська Аравія практично завершили «нафтову» війну: ключові деталі нової угоди ОПЕК+

17:02 Квітень 10, 2020

Політика 4251 3 хвилини

Сьогодні країни ОПЕК+, за підсумками переговорів оголосили, що підтверджують свої плани щодо поступового зниження нафтовидобутку у 2020-2022 роках і погодили зниження видобутку нафти на 10 млн б/д від рівня жовтня 2018 року, при цьому для Росії та Саудівської Аравії рівні відліку визначені окремо – 11 млн б/д, повідомляється у комюніке переговорів.

          На онлайн-зустрічі, крім представників Саудівської Аравії та Росії, також були присутні делегати з Аргентини, Колумбії, Еквадору, Єгипету, Індонезії, Норвегії, Тринідаду і Тобаго.

          Таке рішення обумовлене необхідністю стабілізації світового ринку нафтопродуктів.

          Згідно з очікуваним рішенням, вже у травні-червні цього року зниження видобутку складе для всіх країн 23% від зазначеної бази – видобутку у жовтні 2018 року, крім Росії та Саудівської Аравії.

          Однак порівняти з рівнями видобутку у квітні не вдається, оскільки не всі країни надали свої дані.

          Так, у жовтні 2018 року видобуток країн ОПЕК+, згідно з комюніке, становив 43,85 млн б/д, при цьому, згідно з даними МЕА, в лютому 2020-го країни ОПЕК+ видобували 41,13 млн б/д.

          Зрозуміти динаміку можна тільки за Саудівською Аравією, яка знизить видобуток нафти до 8,5 млн б/д. Таким чином, якщо країна у квітні видобуває 12-12,3 млн б/д, то в порівнянні з поточним рівнем зниження складе 3,5-3,8 млн б/д, а в порівнянні з березнем – 1,2 млн б/д.

          Росія видобуває у квітні 11,3 млн б/д нафти разом із конденсатом (при цьому конденсат не враховується в угоді) – і вже у травні повинна буде видобувати 8,5 млн б/д. За словами джерела, знайомого із ситуацією, у квітні Росія видобуває 10,3 млн б/д виключно нафти, і таким чином Росії доведеться знизити видобуток нафти приблизно на 1,8 млн б/д.

          Домовленості почнуть діяти лише після офіційної згоди Мексики. За попередніми даними, міністр енергетики Мексики різко виступила проти таких скорочень та покинула засідання.

          «Вищезазначена угода залежить від позиції Мексики. Сюди ми додаємо право на добровільне коригування у доданих таблицях», – підкреслюється в документі.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня