Ізраїль не продає Україні шпигунське програмне забезпечення Pegasus, оскільки боїться Росії
Ізраїль не продає Україні шпигунську програму UFO Pegasus, оскільки боїться гніву Росії, повідомив у середу інформаційний портал газети Maárív.
Цитуючи уривки з джерел британської та американської преси, Maáriv пише, що Україна з 2019 року тиснула на Ізраїль, щоб продав їй шпигунське програмне забезпечення, але Єрусалим відмовився це зробити. А на 28-й день російського вторгнення Ізраїль знову заборонив Україні придбання шпигунського програмного забезпечення Pegasus, оскільки побоюється, що розлютить Росію, продавши його.
Співробітники української розвідки кажуть, що українські чиновники не розуміють рішення Ізраїлю, адже Єрусалим не має достатньо вагомих причин, щоб заборонити Україні доступ до шпигунського програмного забезпечення.
У Києві вважають, що уряд США підтримує зусилля України щодо придбання Pegasus. За іншими джерелами, рішення Ізраїлю відображає його «небажання розлютити Росію», оскільки Москва має тісні відносини з Ізраїлем на рівні секретних служб. Україна, використовуючи Pegasus, хотіла б зосередитись на російських телефонних номерах, що в очах російських спецслужб буде трактуватись як акт агресії проти них.
«Політичні рішення щодо експортного контролю враховують безпеку та стратегічні міркування і включають дотримання міжнародних угод», – ідеться у відповіді міністерства оборони Ізраїлю.
Згідно із заявами користувачів, Ізраїль дозволяє експорт кіберпродукції, але тільки державним установам, виключно для законного використання та лише для запобігання й розгортання боротьби зі злочинністю та тероризмом», – додають автори.
«Уряд Ізраїлю наразі не бере участі в переговорах з Україною щодо наступальних технологій чи наданні допомоги, але ми ведемо переговори з кількома ізраїльськими компаніями на ринку, і ці перемовини перебувають на різних стадіях», – заявив віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров.
«Але дозвольте мені повторити, що ми маємо достатньо можливостей, аби продовжувати й перемагати, і ми оснащуємося новим обладнанням, зокрема передовою військовою технікою, щодня», – додав він. Відносний нейтралітет Ізраїлю в російсько-українському конфлікті в ізраїльських ЗМІ пояснюють як спробу Єрусалима зберегти свободу дій у Сирії.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт поки що утримується від засудження Росії за її агресію проти України, і, незважаючи на неодноразові прохання, жодної зброї чи засобів оборони нашій країні не було надіслано. Єрусалим каже, що розправа з підтримуваними Іраном силами в Сирії є питанням життя та безпеки країни.
Джерело: mti.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися