На думку Ірану, Вашингтон є бар'єром ядерної угоди

На думку Ірану, Вашингтон є бар'єром ядерної угоди

18:05 Грудень 7, 2021

Політика 2067 3 хвилини

Magyar

Небажання Сполучених Штатів скасувати санкції по відношенню до Ірану є основною перешкодою на шляху відновлення ядерної угоди 2015 року з великими державами, – заявив високопоставлений представник міністерства закордонних справ Ірану в неділю.

Анонімний запитувач, якого цитує іранське інформаційне агентство Tasnim, зазначив: “зараз стало зрозуміло, що небажання Вашингтона повністю відмовитися від санкцій є головним викликом у переговорах”.

„Ми вважаємо, що угода може бути досягнута, якщо уряд США відмовиться від кампанії максимального чинення тиску, а європейські партнери виявлять серйозну гнучкість і політичну волю в переговорах”, – додав він.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт наголосив у неділю після щотижневого засідання кабінету міністрів, що міжнародні переговорники у Відні повинні зайняти тверду позицію щодо ядерних переговорів із Тегераном. „Вони повинні дати зрозуміти Ірану, що неможливо одночасно вести переговори та збагачувати уран”, – йдеться у заяві офісу прем’єр-міністра Ізраїлю.

Беннетт відповів на повідомлення про те, що Іран розпочав 20-відсоткове збагачення урану на своєму підземному ядерному об’єкті в Форді, який прем’єр-міністр Ізраїлю назвав ядерним шантажем. „Це дуже серйозний крок”, – наголосив Беннетт, за словами якого Ізраїль тепер закликатиме Сполучені Штати вжити інших заходів проти збагачення Іраном урану.

Начальник штабу Авів Кохаві у листопаді заявив пресі, що ізраїльська армія готова застосувати військові засоби проти ядерної програми Ірану, її основного регіонального аналога, якщо це необхідно.

Непрямі переговори між Іраном та Сполученими Штатами щодо ядерної угоди 2015-го року у Відні, були перенесені в п’ятницю, що змусило європейських учасників переговорів – Франції, Німеччини та Великобританії – висловити своє «розчарування та занепокоєння».

Ядерна угода, підписана Ісламською Республікою Іран і шістьма великими державами в 2015 році, зайшла в глухий кут після того, як президент США Дональд Трамп в односторонньому порядку вийшов з угоди в 2018 році і знову ввів санкції проти країни, щоб придушити іранську економіку. У відповідь Тегеран поступово скасував свої контрактні зобов’язання.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня