Нелегальна імміграція – Франція веде переговори зі своїми партнерами з ЄС щодо боротьби з мережами торгівлі людьми
У неділю в Кале на півночі Франції на європейському рівні розпочалися консультації щодо координації боротьби з мережами торгівлі людьми між міністрами внутрішніх справ Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Франції, а також представниками Європейської комісії, Європолу та Frontex.
Обговорення почались через чотири дні після того, як щонайменше 27 осіб, у тому числі семеро жінок і троє дітей, потонули в морі, намагаючись перетнути Дуврську протоку з Франції в Англію на човнах. Британська сторона була виключена з зустрічі Парижем.
“Це занадто багато смертей, ми не можемо змиритися з тим, що інші втрачають своє життя”, – заявив міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін у своєму вступному слові. Він додав: “Головна тема обговорення – боротьба з торговцями людьми, яких не цікавлять кордони та країни. (…) Ця проблема як європейська, так і британська. Явище стає дедалі більш поширеним навіть після Brexit”, — наголосив він перед своїми німецькими, голландськими та бельгійськими колегами.
Анонімне джерело в міністерстві внутрішніх справ повідомило французькому інформаційному агентству AFP наступне: метою є посилення координації в боротьбі з торгівлею людьми, враховуючи міжнародні мережі, які присутні одночасно в кількох країнах.
Європейську комісію на зустрічі представляє комісар внутрішніх справ Івла Йоханссон, та окрім неї у процесі візьмуть участь мер міста Кале Наташа Бушарт, а також співробітники Європолу та прикордонники з агентства Європейського Союзу, яке займається охороною зовнішніх кордонів Frontex. Крім того, французька сторона відкликала запрошення лідера британського міністерства Пріті Пателя у відповідь на допис Бориса Джонсона в Twitter напередодні, в якому він пропонував двом країнам укласти угоду про реадмісію мігрантів, котрі перетинають Ла-Манш, якомога швидше. Британський прем’єр також запропонував створити спільний поліцейський патруль біля берегів Франції.
“Це саме те, що ми повинні робити”, – підтвердив міністр охорони здоров’я Великобританії Саджид Джавід у неділю в ефірі телеканалу Sky News. “Наша політика дуже чітка: ці кораблі повинні бути зупинені. Ми не можемо цього зробити поодинці. Нам потрібна співпраця з боку французів”, – зазначив він.
Іммігранти намагаються перетнути Ла-Манш на гумових човнах із 2018 року, відколи Франція посилила охорону порту міста Калас та інфраструктури, що веде до тунелю. Раніше мігранти перебирались на британську сторону, ховаючись переважно в автомобілях і вантажівках.
За словами міністра внутрішніх справ Франції, за перші десять місяців поточного року влада ліквідувала 30 мереж торгівлі людьми проти 22 минулорічних, а з 1 січня серед учасників цих мереж було затримано 1500 осіб. За словами Парижа, “штаб” торговців людьми тепер перемістився до Німеччини.
Міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель у своєму Twitter повідомила, що наступного тижня почне термінові переговори зі своїми європейськими колегами, щоб запобігти подальшим трагедіям.
Раніше глава британського міністерства прямо посилався на те, що, на його думку, відповідальність за запобігання спробам незаконного перетину кордону лежить на Франції. Шукачі притулку повинні подати заяву на його отримання в першій безпечній країні, до якої вони дісталися, «і ніхто не повинен тікати з Франції, для того щоб бути в безпеці», – наголосив він.
Однак Пріті Патель також повідомила, що британський уряд тісно та ефективно співпрацює з французькою владою і що в результаті цього року було попереджено понад двадцять тисяч спроб незаконного перетину, заарештовано понад чотириста підозрюваних, а 65 засуджено прокуратурою до відбування покарання.
Комісар ЄС із сприяння європейському стилю життя Маргарітіс Скінаш заявив у суботу, що завданням Великобританії є подолання хвилі міграції. “Велика Британія вийшла з Європейського Союзу і тепер має вирішити, як організувати свій прикордонний контроль”, – підкреслив комісар.
У середу в Парижі було розпочато провадження через корабельну аварію, але поки що невідомі ні причина трагедії, ні особи жертв. Інформаційне агентство AFP повідомило, що однією з жертв була молода курдська жінка, яка виїхала з Іраку заради свого нареченого до Великобританії. У результаті корабельної аварії вижили лише один громадянин Іраку та один громадянин Сомалі.
Портове місто на півночі Франції Кале вже більше тридцяти років є місцем збору нелегальних іммігрантів, які намагаються перетнути море та потрапити з материка до Великобританії. Щоб вирішити ситуацію, двостороння угода, підписана в Ле Туке в лютому 2003 року та яка набула чинності в 2004 році, дозволяє британським прикордонникам фільтрувати пасажиропотік до Великобританії на французьких прикордонних пунктах пропуску і утримувати тих на французькій стороні, кому заборонено в’їзд до острівної держави з будь-якої причини. Як тільки Британія перестане бути членом Шенгенської зони, вона може заборонити в’їзд будь-якому громадянину ЄС, який не має візи. Натомість британський уряд підтримує французьких прикордонників і зміцнює портову інфраструктуру мільйонами євро на рік.
Джерело: mti.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися