Путін звільнив свого помічника з питань України
Президент Росії звільнив свого помічника Владислава Суркова. Про це йдеться в указі Володимира Путіна на сайті Кремля.
Раніше неофіційні джерела повідомляли, що помічник президента РФ Владислав Сурков покинув держслужбу «у зв’язку зі зміною курсу на українському напрямі». Речник Кремля Дмитро Пєсков з цього приводу зазначив лише, що справами з питань України займатиметься заступник керівника адміністрації президента, уродженець України Дмитро Козак.
Владислав Сурков став помічником президента РФ у вересні 2013 року. Він опікувався питаннями відносин Росії та сепаратистських регіонів Грузії – Абхазії і Південної Осетії, його також називали радником Путіна з «українського питання». Брав участь у засіданнях «Нормандської четвірки» під час розгляду питань щодо вирішення східноукраїнського конфлікту, а також у переговорах з Куртом Волкером, колишнім спеціальним представником Держдепартаменту США з питань України.
Окрім українських справ, Сурков також отримував завдання від Кремля з управління кризовими ситуаціями самопроголошеної республіки Абхазія в складі Грузії.
Сурков позиціонував себе як державний ідеолог. У лютому минулого року він написав велику статтю для видання «Независимая газета». У ній кремлівський ідеолог стверджує, що демократія – це лише ілюзія, у Росії створюється новий тип держави, її вихід на повну потужність ще далеко попереду, тож і через багато років РФ усе ще буде державою Путіна.
Історія Росії в нього обмежується «четырьмя основными моделями государства»: «государство Ивана ІІІ (Великое княжество/царство Московское и всей Руси, XV–XVII века); государство Петра Великого (Российская империя, XVIII–XIX века); государство Ленина (Советский Союз, ХХ век); государство Путина (Российская Федерация, XXI век) ». Володимир Сурков намагається пов’язати витоки путінської держави з якимись зарубіжними позитивними прикладами: ідеологією «Шести стріл» Ататюрка, П’ятою республікою де Голля, батьками-засновниками Сполучених Штатів.
Сурков стверджує, що створена в Росії політична система придатна не тільки для домашнього майбутнього, вона явно має значний експортний потенціал, її досвід вивчають і частково переймають, їй наслідують у багатьох країнах.
Він нагадав, що виступ Путіна на Мюнхенській конференції з питань безпеки у 2007 році, присвячений однополярності сучасної світової політики, здавався виявом дисидентства, але те, що він сказав, зараз «само собою зрозуміле – усі не задоволені Америкою, у тому числі й самі американці».
Владислав Сурков, котрого американський журнал Foreign Policy минулого року вніс до Топ-100 найвпливовіших мислителів світу, з травня 2008-го по грудень 2011-го був першим заступником керівника адміністрації президента Росії. Йому приписують створення концепції «суверенної демократії» та, серед іншого, започаткування руху «Наші».
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися