Через демонстрації та страйки в Італії Сальвіні закликав до національного примирення

Через демонстрації та страйки в Італії Сальвіні закликав до національного примирення

11:10 Жовтень 15, 2021

Політика 2000 6 хвилин

Magyar

У середу лідер «Ліги» Маттео Сальвіні закликав до «Загальнонаціонального умиротворення» після того, як працівники портів та компаній автомобільного транспорту зіткнулися з паралічем у країні – через неминуче запровадження сертифікатів вакцинації, що могло загрожувати подальшими антиурядовими демонстраціями та страйками.

Понад годину прем’єр-міністр Маріо Драгі вів переговори з лідером однієї з найбільших урядових партій – „Ліги” – щодо ситуації, пов’язаної з недавніми правилами вакцинації та антиурядовими протестами. Згідно з заявою партії, Маттео Сальвіні закликав до „єдності та гармонії якомога швидше” в країні та серед політичних сил. За словами преси, Сальвіні попросив Драгі „очолити загальнонаціональне примирення”.

Із 15 жовтня в Італії будуть посилені епідеміологічні норми: громадяни, у яких немає «антикоронавірусного» сертифіката, не зможуть ходити на роботу. Отримати цей документ можуть щеплені, які перехворіли і зберегли антитіла або здали тест із негативним результатом. Ті, хто не зробили щеплення від коронавірусу, повинні оплачувати тести самостійно. Відповідно до правил, роботодавець повинен направити працівників без сертифіката у відпустку за власний рахунок, без збереження заробітної плати.

Кілька секторів готуються до страйку

Атмосфера в Італії загострюється, 15 жовтня може початися загальнонаціональний страйк портовиків і аналогічна акція у вантажоперевізників. Незадоволені новими правилами виходять на масові мітинги.

Збої очікуються переважно у двох найбільших портах країни – Трієсті та Генуї, які також є центрами для вантажних перевезень Європи. Із 950 людей, які працюють у порту Трієст, 380 не зробили жодного щеплення; У Генуї двадцять відсотків портових працівників поки що не вакциновані, тобто мова йде про 2500–3000 працівників. Вакцинованість робітників у портах південного Неаполя та Джоя-Тауро набагато вище – вона досягає дев’яноста відсотків у Барі та Бріндізі.

Перевізники також погрожують страйком

Перевізники також погрожують страйком, що може паралізувати рух на шосе та автомагістралях. За даними профспілок, 30% перевізників, які працюють на італійських дорогах, не щеплені: серед них є італійці, а також іноземці, переважно східноєвропейські гастарбайтери, які були щеплені вакциною, не схваленою в Італії. Крім того, не всі працівники міського громадського транспорту зробили щеплення; наприклад, чверть водіїв автобусів, трамваїв та метро в Мілані не мають сертифіката вакцинації. Кооперативи таксі в Мілані вказали, що всі їхні водії були вакциновані майже без винятку, оскільки пасажири можуть попросити водія пред’явити сертифікат вакцинації. Однак таксисти додали, що від пасажирів слід вимагати того ж. Без сертифікату, починаючи з п’ятниці, кожен працівник повинен представити негативний результат перед початком зміни вранці, який він або вона має оплатити самостійно. У Римі у супермаркетах у середу не вистачало продавців, оскільки ті, хто не мав сертифікату, пішли на тест.

Деякі профспілки закликають ввести безкоштовне тестування

Деякі адвокатські контори закликають до безкоштовного швидкого тестування працівників, але ввести його до п’ятниці буде неможливо. Обов’язок мати при собі сертифікат вакцинації стосується 23 мільйонів працівників. Серед населення Італії громадян старше 12 років налічується понад 8,5 млн осіб, які не мають ні одного щеплення; більшість із них – активні працівники віком від 30 до 60 років. Міністр охорони здоров’я П’єрпаоло Сілері каже, що ті, хто відмовляється від вакцинації, мотивовані страхом. Він запропонував повністю зняти обмеження, щоб розвіяти страхи й припинити носіння захисних масок у приміщеннях.

Штаб-квартиру найбільшої профспілки – CGIL штурмували активісти

Міністр внутрішніх справ Лучіана Ламоргезе говорила у парламенті про вакцинацію та антиурядову демонстрацію в Римі 9 жовтня, в якій взяли участь близько десяти тисяч людей. Радикальні групи, які приєдналися до демонстрації, взяли під облогу штаб-квартиру найбільшої профспілки, CGIL, після того, як ті погодились зробити сертифікат вакцинації обов’язковим. Ламоргезе підкреслив, що затримання екстремістів відбулося лише на наступний день після демонстрації, оскільки вони хотіли уникнути ескалації напруженості протягом годин демонстрації. Джорджа Мелоні, голова Італійських правих братів (FdI), відповіла на це заявивши: влада навмисно дозволила вуличні зіткнення для посилення соціальної напруги.

Тисячі людей вийшли на вулиці, і більшість із них протестувала мирно, без насильства, – додала Мелоні.

Джерело:  (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня