Путін: Москва готова до конструктивних переговорів із Вашингтоном щодо контролю над озброєнням
Москва готова до конструктивних переговорів із США щодо контролю над озброєнням, і її найсучасніші системи озброєнь не загрожують іншим країнам, заявив у середу президент РФ Володимир Путін під час Тижня енергетики Росії.
За його словами, російсько-американська гонка озброєнь почалася з денонсації Вашингтоном угоди з ПРО, яка забороняла розгортання систем комплексної військової протиракетної оборони. Як зазначив Путін, Росія могла б відреагувати на це шляхом побудови системи, подібної до американської, або ж розробки інструментів, котрі б виходили за її межі.
Президент РФ повторив, що Москва вже запровадила гіперзвукову зброю, яка в інших місцях ще розробляється, і заявив, що нова міжконтинентальна ракета Росії у 20 разів перевищує швидкість звуку.
«Хочу звернути увагу на те, що, володіючи такою системою, уперше в історії випереджаючи наших основних конкурентів – США, ми не зловживаємо нею й нікому не погрожуємо», – підкреслив він.
За словами російського президента, нинішнє американське керівництво перебуває на шляху до переговорів. Путін сказав, що відносини в цій сфері між двома країнами розвиваються після зустрічі з лідером США Джо Байденом у Женеві. А відтак заявив, що державний секретар Сполучених Штатів Вікторія Нуланд зараз перебуває в Москві, зокрема задля обговорення подальших двосторонніх контактів на найвищому рівні.
Володимир Путін зазначив, що між ним та його американським колегою склалися робочі відносини й у Москви цілком конструктивне ставлення до чинного уряду США.
У середу Нуланд зустрілася з радником президента РФ з питань зовнішньої політики Юрієм Ушаковим та заступником керівника апарату Кремля Дмитром Козаком, який також курирує справи з Україною. Держсекретар охарактеризувала свої переговори з Ушаковим у Twitter як відверті та продуктивні й зазначила, що США прагнуть стабільних і передбачуваних відносин з Росією.
Козак повідомив журналістам, що було досягнуто домовленості про подальші консультації з урегулювання ситуації на сході України.
«Під час переговорів позиція США, висловлена в Женеві, була підтверджена тим, що жодного значного прогресу у вирішенні конфлікту не очікується без узгодження майбутніх параметрів автономії, тобто особливого статусу Донецького басейну в межах України. З огляду на те, що погляди наблизилися до цієї принципової позиції, ми погодилися продовжити взаємні консультації», – сказав посадовець.
За словами Козака, він мав детальний і конструктивний діалог з Нуланд щодо вирішення конфлікту на південному сході України.
«Було підтверджено, що Мінські угоди залишаються єдиною можливою основою для врегулювання», – сказав він.
Для того щоб провести переговори з боку США, Нуланд вилучили з чорного списку щодо в’їзду до Росії в обмін на скасування санкцій проти російських дипломатів, повідомила Москва.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися