Андрея Бочкор: «Важливо розвивати прикордонну інфраструктуру на зовнішніх кордонах ЄС»

Андрея Бочкор: «Важливо розвивати прикордонну інфраструктуру на зовнішніх кордонах ЄС»

11:52 Вересень 16, 2021

Політика 2867 5 хвилин

Magyar

Депутати Європейського парламенту від партії «Фідес» Андрея Бочкор та Андор Делі подали до Європейської комісії запит, який вимагає письмової відповіді. Він стосується перевантаженості пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні та збільшення їхньої пропускної спроможності для прискорення часу перетину. Після запровадження безвізового режиму в Україні у 2017 році кількість громадян, які прямують до країн Шенгенської зони, зросла в рази. Водночас наявні пункти пропуску не здатні повноцінно впоратися зі збільшеним трафіком. У своєму запиті до Європейської комісії євродепутати вказали на те, що вирішити проблему можна шляхом створення нових пунктів перетину кордону, розширення та модернізації існуючих, і поцікавилися, як Комісія може спонукати до активізації цього процесу.

Після запровадження безвізового режиму значно зросли пасажирські перевезення між Україною та сусідніми державами – членами ЄС, найгостріша проблема спостерігається на угорсько-українському та польсько-українському кордонах.

На спільних з Угорщиною кордонах зі збільшенням пасажиропотоку намагаються впоратися п’ять автомобільних прикордонних переходів, тоді як створення нових пунктів пропуску відкладається роками. Бажаючі перетнути кордон на автомобілі іноді чекають по 8–12 годин, а пішоходи в літній піковий період – по 4–6, що є нестерпним, особливо для сімей з дітьми.

«Ще під час останнього звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС я ініціювала пропозиції зі зміни ситуації на пунктах пропуску між Євросоюзом та Україною, інфраструктура й спроможність яких недостатні для забезпечення належних і гуманних умов для людей, що перетинають кордон. А також закликала ЄС підтримати створення нових пунктів пропуску й розширення існуючої прикордонної інфраструктури шляхом суворого моніторингу фінансування та виконання. У своєму запиті, зосереджуючись тепер лише на українсько-угорському кордоні, ми запитали, чи дійшли до Єврокомісії пропозиції, озвучені в лютому, чи очікується конкретна підтримка їхньої реалізації, і якщо так, то коли жителі Закарпаття можуть розраховувати на відкриття нових пунктів перетину кордону», – зазначила Андрея Бочкор.

Депутат Європарламенту від партії «Фідес» із сербського Воєводина Андор Делі підкреслив, що подібна ситуація склалася й на кордоні Угорщини із Сербією, адже посилення економічних зв’язків також призвело до зростання кількості автомобільного вантажного транспорту, а відповідно, до заторів та кількагодинного очікування на угорсько-сербському прикордонному переході.

«Показовим є те, що обидві країни визнали проблему, і на останній зустрічі угорського та сербського урядів було прийнято рішення значно збільшити пропускну спроможність пунктів пропуску на кордоні. На моє переконання, Європейський Союз теж має заохочувати та фінансово підтримувати модернізацію пунктів пропуску, що допоможе також ефективно захищати зовнішні кордони», – додав Андор Делі.

Для довідки: уже за три місяці після запровадження безвізового режиму кількість громадян України, які прямували до Шенгенської зони, зросла на 15% порівняно з аналогічним періодом попереднього, 2016 року. За даними 2020-го, з червня 2017 року понад 40 мільйонів громадян України відвідали країни ЄС.

Страсбург, 14 вересня 2021 р.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня