Таліби очікують від Німеччини дипломатичного визнання та фінансової підтримки

Таліби очікують від Німеччини дипломатичного визнання та фінансової підтримки

20:11 Вересень 6, 2021

Політика 1876 4 хвилини

Magyar

Речник ісламістського руху, який керує Афганістаном, в інтерв’ю німецькій газеті Welt am Sonntag повідомив, що таліби очікують від Берліна дипломатичного визнання, фінансової підтримки та економічної співпраці. Ангела Меркель, реагуючи на заяву Моджахеда Забіхулли, зазначила, що Німеччині неодмінно слід провести переговори з талібами.

Моджахед Забіхулла наголосив, що афганське населення підтримує талібів. «Інакше як би ми могли завоювати країну за десять днів?» – зауважив він.

Речник повідомив, що після завоювання влади слід досягнути примирення й добробуту населення. Зокрема потрібно запустити економіку та створити робочі місця, а для цього необхідна допомога міжнародного співтовариства, у тому числі Німеччини.

За його словами, таліби хочуть побудувати «міцні офіційні дипломатичні відносини» з німцями, які завжди були бажаними гостями в Афганістані і зробили багато для країни ще за часів монархії.

«Пізніше, на жаль, вони приєдналися до американців, але зараз це вже пробачено», – зазначив Моджахед Забіхулла.

Він повідомив, що уряд «Талібану» також сподівається на гуманітарну допомогу від Німеччини й інших країн та співпрацю у сферах охорони здоров’я, сільського господарства й освіти.

Видання Welt am Sonntag зазначило, що Моджахед Забіхулла є, мабуть, найважливішим представником нового, молодшого та більш сучасного покоління порівняно з керівництвом «Талібану», яке прийшло до влади в 1990-х роках, і розуміє, що забезпечення прав людини – це умова для здобуття підтримки міжнародного співтовариства.

У статті також наголошується, що в русі все ще існують «жорсткі авторитети», які мають більший вплив, ніж молоді, менш кваліфіковані та помірковані бійці. А поміркованість може перемогти, лише якщо представить «практичні результати».

Як пише Welt am Sonntag, половина населення країни – 18 мільйонів людей – потребує гуманітарної допомоги, і міжнародні організації побоюються, що в країні буде голод. Затяжна гуманітарна криза спричинить хвилі біженців, тож німецький уряд хоче запобігти цьому будь-якими методами, зазначає видання.

Ситуація в Афганістані важлива для офіційного Берліна й тому, що після Центральної Азії в Німеччині живе найбільша афганська спільнота – 280 тисяч людей. Таким чином, на думку багатьох експертів, саме ця країна стане основною ціллю, якщо хвиля біженців вирушить з Афганістану до Європи.

«Ми передбачаємо, що через кілька тижнів на нас чекає багато роботи на кордонах Німеччини», – повідомив Welt am Sonntag Гайко Теггатц, голова профспілки працівників поліції Німеччини, Deutsche Polizeigewerkschaft, DPolG.

«Негативного сценарію можна уникнути, лише якщо біженцям нададуть допомогу в Афганістані та в тому регіоні, а Брюссель, Берлін і Париж візьмуть чітке зобов’язання щодо реальної охорони кордону», – вважає лідер профспілки.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня