Новий ультраконсервативний лідер Ірану готовий вести переговори із США
Тегеран готовий вести переговори з великими державами про відновлення ядерної угоди 2015 року, але не під тиском Заходу, заявив президент Ірану Ібрагім Райсі в суботу на державному телебаченні.
«Переговори в нас на порядку денному, – підкреслив він. – Ми прагнемо цілеспрямованого обговорення питання про припинення несправедливих санкцій, запроваджених проти іранського народу».
Сполучені Штати у 2018 році вийшли з Іранської міжнародної ядерної угоди і знову запровадили раніше призупинені санкції, які з часом розширили. Президент США Джо Байден згодом заявив, що хоче, аби Вашингтон повернувся в угоду. Водночас переговори, які почалися з цією метою у Відні у квітні, завершилися безрезультатно після перемоги 18 червня на президентських виборах в Ірані голови Верховного суду Ібрагіма Райсі, кандидата від консерваторів.
За інформацією Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Іран збільшив збагачення урану до 60% і почав виробництво фториду урану, який використовується для цього. Крім того, у МАГАТЕ зауважили, що раніше в країні збагачували уран лише до 20%, але це все одно порушувало ядерну угоду, котра обмежує іранську сторону до 3,67%.
До такого кроку Іран вдався після того, як дипломатичні переговори про порятунок ядерної угоди зайшли в глухий кут.
Париж, Берлін та Лондон у середині серпня висловили занепокоєння з цього приводу й закликали до негайного відновлення перемовин з Ісламською Республікою.
Для виробництва ядерної зброї необхідний уран, збагачений до 90%, водночас важливими є й багато інших проміжних технологічних процесів. Іран продовжує стверджувати, що його ядерна програма служить мирним цілям. Тегеран почав порушувати свої ядерні зобов’язання після виходу США з ядерної угоди.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися