Черговий безрезультатний китайсько-американський саміт
На китайсько-американському кліматичному саміті сторонам не вдалося досягти згоди. Пекін відмовився взяти на себе більше публічних зобов’язань щодо протидії зміні клімату напередодні листопадового саміту ООН з питань клімату, повідомило гонконгівське видання South China Morning Post (SCMP) з посиланням на джерело, якому відомі результати переговорів.
Китайські лідери заявили спеціальному представнику президента США з питань клімату Джону Керрі, що КНР має свої плани та графік досягнення кліматичних цілей, зазначає видання.
Джон Керрі в середу й четвер провів переговори з китайськими експертами в м. Тяньцзінь, а також по відеозв’язку поспілкувався з міністром закордонних справ Китаю Ван Цзі. Високопосадовець КНР попередив Керрі, що погіршення двосторонніх відносин може завдати шкоди співпраці двох країн у боротьбі зі зміною клімату.
Спецпредставник президента США з питань клімату після переговорів повідомив, що намагався пояснити лідерам Китаю, що зміна клімату – це не партійна політика, ідеологія чи геостратегічна зброя. Він також підкреслив, що хоча КНР багато робить для вирішення проблеми зростання викидів парникових газів, наразі вона має вищі викиди, ніж усі країни Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) разом узяті. За словами Джона Керрі, Китай може зробити більше. Спецпредставник президента США додав, що переговори з питань клімату між Сполученими Штатами та КНР триватимуть до саміту ООН у Глазго в листопаді.
Китай є світовим лідером з викидів парникових газів, за ним ідуть США. Пекін зобов’язався зменшити викиди до 2030 року та скоротити їх до нуля до 2060-го. Однак фактичне скорочення споживання вугілля країна розпочне лише після 2026 року. Наразі Китай все ще схвалює нові проєкти та фінансує іноземні інвестиції.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися