Рада Безпеки ООН одноголосно засудила Ердогана

Рада Безпеки ООН одноголосно засудила Ердогана

19:56 Липень 25, 2021

Політика 2756 4 хвилини

Magyar

Рада Безпеки ООН на засіданні в п’ятницю одноголосно засудила президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана за його нещодавні заяви щодо Кіпру.

У прийнятій резолюції Рада Безпеки ООН закликала вирішити кіпрський конфлікт, базуючись на «двох громадах, двох країнах та політичній рівності». Як повідомляють дипломати, члени Ради Безпеки відкрито засудили президента Туреччини за його «односторонні кроки».

«Держави – члени Ради Безпеки засуджують заяву президента Туреччини та лідера кіпрських турків, зроблену 20 липня 2021 року, про відкриття частини огородженої території під назвою Вароша. Рада Безпеки вважає прикрими такі односторонні кроки, адже вони суперечать попереднім рішенням і заявам органу», – ідеться в тексті резолюції.

Водночас Рада Безпеки закликала до негайного скасування цих заходів та змін і наголосила на важливості поваги до її резолюцій та їхньої реалізації, зокрема передачі Вароші під контроль ООН, зазначається в резолюції, підготовленій Великобританією.

Документ спочатку планували прийняти в середу після закритого засідання Ради Безпеки ООН з питань Кіпру. Один із дипломатів на правах анонімності повідомив французькому інформагентству AFP, що затримка на два дні була спричинена ​​втручанням деяких держав-членів, зокрема Індії та Китаю, які вимагали переформулювати проєкт резолюції більш жорстко. AFP зазначає, що це надзвичайно рідкісне явище в Раді Безпеки ООН, де заяви зазвичай пом’якшуються під час обговорень, щоб отримати якомога більше голосів.

Щодо заяви Ердогана та Ерсіна Татара, лідера Турецької Республіки Північного Кіпру, незалежність якої визнає лише Анкара, влада кіпрської Туреччини зазначила, що частина території Вароша (квартал у місті Фамагуста на Кіпрі) перейде під громадський контроль. Мета цього кроку полягає в тому, щоб первісні власники змогли повернутися до своїх будинків, водночас територія потрапить під нагляд кіпрсько-турецької влади, що означатиме визнання лише Туреччиною.

Покинута курортна зона залишаються порожньою з часу окупації Туреччиною в 1974 році, навколо неї розтягнутий колючий дріт, на цю територію ніхто не може в’їхати. За підрахунками, близько 17 тисяч кіпріотів-греків утекли з Вароші в серпні 1974-го, коли туди зайшли турецькі війська.

Резолюція Ради Безпеки ООН, прийнята в 1984 році, забороняє заселення у Варошу осіб, які не є мешканцями міста, і пропонує передати територію під нагляд ООН.

Як раніше повідомляло інформаційне агентство Reuters, загальновизнаною є позиція, згідно з якою Вароша належить до територій, які можуть бути повернуті кіпріотам-грекам у разі укладення мирного договору.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня