Парламент Франції прийняв закон проти «ісламістського сепаратизму»

Парламент Франції прийняв закон проти «ісламістського сепаратизму»

09:51 Липень 25, 2021

Політика 2734 5 хвилин

Magyar

У п’ятницю французький парламент остаточно схвалив законопроєкт проти радикального ісламу, який протягом семи місяців обговорювався Національною асамблеєю та Сенатом і різко критикувався усіма опозиційними партіями.

У нижній палаті французького парламенту, який складається з 577 представників, 49 присутніх на сесії депутатів проголосували „за” схвалення, 19 „проти”, та 5 „утрималися” від урядової пропозиції „зміцнити принципи республіки”, щоб запобігти сепаратизму тобто тому, щоб певні групи могли бути відокремлені в суспільстві на основі їх віросповідання чи етнічної приналежності.

Навіть в останній день Франсуа де Руджі, провладний голова спеціального комітету, що вивчає закон, намагався переконати ліву опозицію в тому, що текст є дискримінаційним щодо мусульман, і що „закон універсальний і прагне врегулювати відносини не лише однією релігійною громадою».

Із часу вбивств джихадистів, які розпочались у січні 2015 року, питання організації ісламської релігії та придушення радикального ісламу стало постійною темою у суспільному житті Франції. Однак, прийнятий текст не включає термін ісламістський сепаратизм, вживаний главою держави Еммануелем Макроном, коли той представив цю пропозицію у своїй промові 2 жовтня 2020 року, а також концепцію секуляризації, що означає розподіл держави та церкви.

Урядовий проєкт спрямований на посилення світоглядного нейтралітету держави та суспільного життя насамперед за допомогою технічних засобів.

Одним із найважливіших заходів є те, що всі асоціації, які отримують державну підтримку, повинні дотримуватися “цінностей та принципів республіки”. Тепер пожертви іноземних держав на суму понад 10 000 євро повинні бути задекларовані та повідомлені податковій інспекції. Метою є кращий контроль за мечетями, що утримуються з-за кордону.

Закон надає можливість покарати тих, хто розміщує особисту інформацію на сайтах соціальних мереж таким чином, що це загрожує життю інших людей, як це було у випадку з викладачем історії середньої школи Самуелем Паті, якому радикальний джихадист прямо на вулиці посеред білого дня відрізав голову, через те, що педагог під час уроку показав учням карикатуру пророка Мохаммеда, пояснюючи тему свободи слова.

Окремий абзац законопроєкту стосується боротьби зі школами нелегальних об’єднань та передбачає обов’язкове відвідування дитячого садка для всіх дітей віком від трьох років, винятком з яких може бути виключно хвороба дитини або особливий стан сім’ї в дуже обмеженому вигляді.

Держава також посилює контроль за школами, головним чином підтримуваними релігійними фондами, які не виконують обов’язкову програму державної освіти, та каратиме лікарів, які видають свідоцтво про незайманість, а також посилить заходи проти багатожонства (полігамії) та примусових шлюбів.

Ні праві, ні ліві не підтримували закон, але з різних причин. Ліві заперечували його, посилаючись на зростаючу недовіру до НУО, в той час як праві не вважають цю пропозицію достатньо ефективною проти ісламізму. Крім того, «Національна згуртованість» під проводом Марін Ле Пен утрималася від голосування.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня