Україна залишиться транзитною країною і після завершення будівництва «Північного потоку 2»

Україна залишиться транзитною країною і після завершення будівництва «Північного потоку 2»

18:29 Липень 14, 2021

Політика 2645 4 хвилини

Magyar

Трубопровід «Північний потік 2», який оминає Україну, не ліквідує її роль як транзитної країни для постачання російського природного газу до Європейського Союзу, заявила в Берліні канцлерка Німеччини Ангела Меркель перед переговорами з українським президентом.

На брифінгу з Володимиром Зеленським вона підкреслила, що Україна є і залишатиметься транзитною країною для Німеччини. «В Україні спостерігається сильна стурбованість з приводу будівництва, яке завершується, і ми ставимося до цього серйозно та робимо все можливе, щоб дати чітко зрозуміти, що «Північний потік 2» не замінює обіцяні транзитні відвантаження», – заявила Ангела Меркель.

Вона також зазначила, що обговорить це питання не тільки з президентом України, але й лідером США Джо Байденом під час візиту до Вашингтона, який розпочнеться в середу, оскільки Сполучені Штати також надають великого значення транзиту газу Україною.

Крім того, канцлерка повідомила, що Німеччина виділить нашій країні півтора мільйона доз вакцин для боротьби з епідемією коронавірусу.

Володимир Зеленський наголосив, що Київ продовжує розглядати трубопровід «Північний потік 2» як загрозу безпеці держави й хоче не обіцянок, а гарантій збереження транзитного статусу.

Він пояснив, що вважає за краще порушити питання щодо газопроводу під час переговорів про мирне врегулювання кризи на сході України у так званому нормандському форматі, тобто за участю України, Німеччини, Франції та Росії. Ця формація має бути доповнена Сполученими Штатами в питанні енергетики, а саміт треба провести якомога швидше, додав президент.

«Північний потік 2» – це нова лінія трубопроводів системи «Північний потік», яка з’єднує Німеччину безпосередньо з Росією і проходить дном Балтійського моря. Роботи з будівництва планують завершити не пізніше серпня.

Німецький уряд з самого початку підтримував цю інвестицію, адже розраховує завдяки їй посилити безпеку постачання газу. Противники будівництва газопроводу, зокрема США, побоюються, що в Німеччині може зрости вплив Москви, а також що Кремль чинитиме на Україну ще більший тиск, ніж раніше.

Під час свого візиту до Берліна в червні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що, хоча вони все ще не згодні з Німеччиною, однак не хочуть перешкоджати завершенню будівництва. Водночас Сполучені Штати прагнуть не допустити, щоб Росія могла використовувати енергоносії як зброю проти України або інших держав.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня