Словенія підтримує зняття блокади на переговорах про вступ Північної Македонії до ЄС

Словенія підтримує зняття блокади на переговорах про вступ Північної Македонії до ЄС

11:03 Червень 20, 2021

Політика 2624 4 хвилини

Magyar

Одним із основних завдань Словенії, перше головування якої в Раді Європейського Союзу почнеться 1 липня, буде зняття блокади на переговорах про вступ Північної Македонії до ЄС, що є моральним питанням, заявив у п’ятницю в інтерв’ю словенському інформаційному агентству STA президент Словенії Борут Пахор.

Незважаючи на схвалення Європейською комісією початку переговорів про вступ до ЄС з Албанією та Республікою Північна Македонія, минулого року Болгарія заблокувала останню. Софія заявила, що вето триватиме до тих пір, поки сусідня країна не визнає історичні та мовні зв’язки македонців з Болгарією.

За словами Пахора, Болгарія має знайти спосіб дати Північній Македонії зелене світло.

«Це вже не просто політичне, а моральне питання для Європи», – зазначив глава держави й додав, що усвідомлює, як непросто буде досягти цього. На його думку, Албанія навіть може розпочати переговори про вступ раніше, ніж Північна Македонія.

Європейська інтеграція Західних Балкан є ключем до стабільності регіону, підкреслив Борут Пахор.

За його словами, це також підтверджує й недавній указ президента США Джо Байдена про замороження активів та заборону в’їзду до США тих, хто загрожує цій стабільності.

Пахор довго говорив і про внутрішньополітичну ситуацію в Словенії. До речі, 25 червня країна святкуватиме 30-ту річницю своєї незалежності.

За словами президента, словенці можуть пишатися досягненнями трьох останніх десятиліть. Визнавши, що наразі в країні існує політичний розрив, який розділяє суспільство, глава держави сказав: партійна політика не має сили для того, щоб емоційно розхитати словенський народ. За його словами, партії не такі сильні й не такі рішучі з точки зору існування, як вони думають. «Якщо я маю рацію, це відобразиться на майбутніх виборах», – зазначив він.

Колишній лівий Борут Пахор не підтримав ініціативу опозиції провести в країні дострокові вибори після того, як нещодавно правоцентристський коаліційний уряд на чолі з прем’єр-міністром Янезом Янша втратив більшість у парламенті.

В інтерв’ю виданню президент висловив переконання, що опозиція стала б набагато надійнішою альтернативою уряду, якщо б той поводився інакше.

«Вони повинні бути більш інклюзивними, більш відданими цінностям, які представляють політично», – наголосив глава держави, натякнувши на демократичний діалог та пошук компромісів.

Пахор, який брав активну участь у політиці протягом останніх 30 років, каже, що розбіжності існували завжди, але відбувався діалог і сторони знаходили шляхи їх подолання.

«Однак, на жаль, траплялися випадки (це також один із них), коли внутрішніх потреб у діалозі та співпраці було менше», – додав він.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня