Європейський Союз засуджує порушення прав нацменшин в Україні
На своєму останньому засіданні міжфракційна робоча група з питань меншин Європейського парламенту обговорила ситуацію угорської меншини в Україні. Депутати Європарламенту були шоковані інформацією про подальші обмеження прав та ворожість щодо угорців на Закарпатті.
У контексті зустрічі євродепутати висловили стурбованість у своєму листі до Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Відповідь на це звернення свідчить про те, що Європейська комісія стежить за ситуацією та виступає на захист закарпатських угорців.
Робоча група з питань меншин на своєму засіданні 25 березня обговорила нинішнє становище закарпатських угорців, обмеження їхніх прав, вороже ставлення, негативну пропаганду в ЗМІ щодо них та їхніх лідерів, політичний тиск, погрози на їхню адресу й залякування ультраправими націоналістами, зокрема представника Європейського парламенту. За ініціативою співголови робочої групи ряд її членів звернулися до Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, наголосивши на тривожній ситуації та вимагаючи доповісти про кроки, які він здійснив для захисту угорців Закарпаття.
У своїй офіційній відповіді Жозеп Боррель підтвердив, що ЄС пильно стежить за розвитком подій в Україні, у тому числі за становищем нацменшин. Повага до прав людини, зокрема осіб, що належать до меншин, є основною цінністю ЄС. Права, якими користуються національні меншини, захищені й гарантуються конвенціями ООН і Ради Європи та відповідними протоколами. Жозеп Боррель також наголосив, що Євросоюз під час двосторонніх контактів з Україною послідовно наголошує на цьому й продовжуватиме це робити, зокрема спонукаючи Україну без зволікань, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, підготувати закон про меншини.
У своєму листі Верховний представник згадав про засідання Ради асоціації Україна – ЄС 11 лютого, під час якого Україна підтвердила відданість захисту прав людини, у тому числі прав національних меншин. Крім того, Україна зобов’язалася здійснювати обмін інформацією та вживати заходів, які сприятимуть усуненню занепокоєння. Віцепрезидент Єврокомісії назвав неприйнятним те, що особисті дані тисяч людей без їхньої згоди публікуються на сайті «Миротворець». Він зазначив, що це питання вже кілька разів порушувалося під час спілкування з українськими колегами і Єврокомісія продовжуватиме закликати владу України забезпечити видалення цього вмісту.
У своєму листі Жозеп Боррель висловив сподівання, що Угорщина й Україна вирішать існуючі двосторонні розбіжності конструктивно, спираючись на спільні цінності та принципи.
Реагуючи на зміст листа, Андрея Бочкор зазначила: «Відрадно, що Європейська комісія підтвердила свою позицію щодо захисту прав меншин, у тому числі щодо закарпатських угорців, і засуджує екстремальні рухи в Україні, як і раніше щодо списку «Миротворця», до якого внесли й мене. Але, на жаль, істотних змін не відбулося. Сподіваюся, що обіцянки, дані українською владою, найближчим часом будуть дотримані й відповідно до очікувань ЄС та Венеціанської комісії буде розроблено закон про національні меншини, який за погодженням з організаціями меншин не стане кроком назад порівняно з попереднім законом. Крім того, сподіваюся, що переслідування та криміналізація угорців на Закарпатті буде припинена і вони зможуть жити на своїй батьківщині як рівноправні громадяни».
Кінга Гал, співголова робочої групи з питань меншин, представниця «Фідес», привітала той факт, що реакція Верховного представника цього разу відрізнялася від попередніх, адже Європейська комісія зазвичай ухилялася від чітких відповідей. «Комісія нарешті визнала, що їй відомо про порушення, які стосуються угорців на Закарпатті, а також про положення та закони, які порушують права національних меншин в Україні. У своїй відповіді Верховний представник підтвердив, що під час переговорів між ЄС та Україною він послідовно закликає Україну дотримуватися стандартів і гарантій, яких вимагають ООН та Рада Європи. Сподіваюся, усе так і буде, а не залишиться тільки порожніми обіцянками. Ми зробимо все можливе, щоб тривожна ситуація угорців на Закарпатті залишалася на порядку денному, та будемо постійно інформувати про тривожні події, які, на жаль, тривають, тим самим здійснюючи тиск на владу України», – додала Кінга Гал.
Джерело: bocskor.fidesz-eu.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися