Міністр внутрішніх справ Туреччини: «Сполучені штати не знають історії, бо не мають власної»
Президент США Джо Байден в суботу офіційно описав жорстокості, вчинені Османською імперією проти вірмен в 1915 році, як геноцид, що викликало бурхливі реакції турецької сторони, і вона у відповідь викликала американського посла.
Хто лише міг, висловився з цього приводу
У неділю спікер парламенту Туреччини Мустафа Шентоп на своїй сторінці в соцмережі Twitter написав, що заява Байдена є лише “політичною заявою без юридичного обґрунтування” і вона не має ані історичної, ані юридичної сили.
Слова Байдена про геноцид суперечать історичним фактам і “затьмарюють спроби нормалізувати відносини між Туреччиною і США”, – підкреслив він.
Прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калін у неділю на сторінці в соцмережі нагадав, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раніше закликав створити спільну комісію істориків для розслідування подій 1915 року. „Але ті, хто побоюється, що разом з документами на поверхню вийде правда, не змогли відповісти на заклик”, – зазначив Калін. Він додав, що, не врахувавши даний факт, президент США виявив безпринципність.
Міністр внутрішніх справ Сюлейман Сойлу коротко та ясно відгукнувся на новину у своєму аккаунті у Twitter: „Сполучені штати не знають історії, бо не мають власної ”.
Директор з комунікацій в офісі глави держави Фареттин Алтун в свою чергу написав: для двосторонніх відносин надзвичайно “прикро і неприємно”, що Вашингтон “затьмарює” горду історію Туреччини. „Цією заявою американські чиновники, на жаль, стали на коліна перед вимогами лобіювання”, – додав він.
Після заяви Байдена в суботу ввечері турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу через кілька хвилин відреагував на неї, наголосивши, що Анкара повністю відкидає її. „Слова не в змозі змінити або переписати історію. Нам немає чого вчитись від інших стосовно нашого минулого. Політичний компроміс – це найбільша зрада проти миру та справедливості”, – наголосив у своєму Twitter-дописі Турецький міністр. „Ми рішуче відкидаємо це твердження, засновані виключно на популізмі”, – додав він.
Не обійшлося без виклику посла
Пізніше того дня, ввечері, посла США в Анкарі Девіда Саттерфілда викликали до Державного департаменту Туреччини, якого прийняв заступник керівника офісу Седат Онал. Згідно з повідомленням, Онал Анкара висловив свою “тверду реакцію” на адресу глави місії США. Зазначається, що президент Туреччини Ердоган поки не коментував заяву свого американського колеги.
Раніше аналітики звертали увагу на той факт, що символічне, але історичне оголошення Байдена розлютить Туреччину, ще більше погіршуючи і без того напружені відносини між двома союзниками по НАТО.
Наприкінці 2019 року Палата представників та Сенат США ухвалили резолюцію про визнання масових вбивств вірмен Османською імперією як геноцид, однак пізніше тодішня речниця Державного департаменту США Морган Ортагус заявила наступне: уряд США на чолі з попереднім президентом Дональдом Трампом не вважає дану історичну подію геноцидом.
За даними істориків, під час Першої світової війни, з квітня 1915 року, в Османській імперії було вбито близько півтора мільйона вірмен. Анкара вважає ці цифри перебільшенням і заперечує, що вбивства здійснювались систематично.
Джерело: mandiner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися