Віртуальний кліматичний самміт: Генеральний секретар ООН вимагає від світових лідерів більше рішучих кроків

Віртуальний кліматичний самміт: Генеральний секретар ООН вимагає від світових лідерів більше рішучих кроків

19:26 Квітень 23, 2021

Політика 2453 6 хвилин

Magyar

На віртуальному кліматичному саміті Білого дому в четвер Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вимагав від світових лідерів більше рішучих кроків у боротьбі з кліматичною кризою.

За словами Гутерреша для досягнення вуглецевого нейтралітету до середини століття необхідна глобальна коаліція. Для цього “кожна країна, кожен регіон, кожне місто, кожен бізнес та кожен сектор” повинні зробити свій внесок, – підкреслив Генеральний секретар ООН. Наступні десять років повинні стати десятиліттям трансформації, – додав він.

“Останнє десятиріччя було найспекотнішим за всю історію спостережень. Концентрація небезпечних парникових газів знаходиться на рівнях, яких не було 3 мільйони років. Глобальна температура піднялася на 1,2 градуса за Цельсієм, що наближає планету до порогу катастрофи”, – сказав Гутерреш.

Генеральний секретар ООН зазначив, що кожна країна повинна поставити перед собою амбіційні цілі. Ці цілі можуть бути досягнуті, серед іншого, шляхом оподаткування викидів вуглекислого газу (CO2). Крім того, державна допомога на видобуток вугілля та нафти повинна бути припинена – підкреслив він. “Ми на межі прірви, – наголосив Генеральний секретар ООН. – Ми повинні зробити наступний крок у правильному напрямку”, – заявив Гутерреш.

Президент США Джо Байден запросив на онлайн-саміт сорок глав держав та урядів. Дводенний захід має на меті підготуватися до кліматичної конференції ООН у Глазго, яка відбудеться в листопаді, та переконати основні економічні держави у необхідності досягнення більш амбіційних цілей захисту клімату. У саміті візьмуть участь, серед інших, президент Росії Володимир Путін та президент Китаю Сі Цзіньпін, а також прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Згідно з Міжнародним енергетичним агентством у Парижі Китай, США, Індія та Росія є найбільшими державами за кількістю викидів вуглецю у світі. Експерти стверджують, що до 2030 року потрібно зробити набагато більше, щоб країни усього світу справді виконували цілі, передбачені Паризьким кліматичним самітом щодо стримування глобального потепління.

Останнє десятиліття було найгарячішим з тих пір, як почали фіксувати метеорологічні дані. Наслідки глобального потепління стали відчутними у всьому світі: спека, посуха, зливи, шторми та повені спустошили всю землю. Крім того, експерти кажуть, що за останні роки в Арктиці розтануло мільярди тонн крижаного покриву. У січні Всесвітня метеорологічна організація попереджала, якщо не вжити термінових заходів для стримування кліматичних змін в цьому столітті, середні глобальні температури можуть піднятися на 3-5 градусів Цельсія.

Головні установи Євросоюзу домовилися про скорочення викидів вуглекислого газу щонайменше на 55% до 2030 року в порівнянні з рівнем 1990 року. Це допоможе Євросоюзу стати кліматично нейтральним до середини століття.

У четвер Байден пообіцяв, що США скоротять викиди парникових газів щонайменше на 50 відсотків до 2030 року. Віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс привітав заяву Байдена в Twitter, яка, на його думку, може посилити заходи щодо захисту клімату в усьому світі.

Великобританія заявила, що до 2035 року прагне зменшити викиди щонайменше на 78 відсотків порівняно з рівнем 1990 року. Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон підкреслив, що боротьба зі зміною клімату стосується “зростання та створення нових робочих місць”, і закликав міжнародну спільноту докладати більших зусиль.

Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа заявив у четвер, що до 2030 року його країна хоче зменшити викиди парникових газів на 46 відсотків порівняно з рівнем 2013-го. Раніше Японія обіцяла зниження лише на 26 відсотків. Острівна країна хоче стати вуглецево-нейтральною до 2050 року.

Паризька угода отримала друге дихання після зміни влади в США на виборах у листопаді 2020 року. Республіканці поступилися Білим домом і Сенатом демократам, і новий президент Джо Байден скасував рішення Дональда Трампа про вихід із Паризького угоди.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня