Кремль вислав десятьох американських дипломатів
Міністерство закордонних справ Росії оголосило про висилку 10 американських дипломатів, які зобов’язані покинути РФ до півночі 21 травня, повідомляє інформаційне агентство МTI з посиланням на заяву МЗС Росії в середу.
Москва пояснює, що це рішення є дзеркальною відповіддю на «ворожі дії американської сторони проти ряду співробітників Посольства Росії у Вашингтоні та Генерального консульства Росії в Нью-Йорку».
Список осіб був вручений заступнику керівника дипломатичної місії США в РФ Бартлу Горману в середу в російському міністерстві закордонних справ. Уточнюється, що глава дипломатичної місії США в Москві полетів до Вашингтона для консультацій.
«21 квітня в МЗС Росії був викликаний заступник глави дипломатичної місії США в Російській Федерації Бартл Горман, якому вручили ноту про оголошення персонами нон ґрата 10 співробітників Посольства США в Москві. Зазначеним особам наказано покинути територію нашої країни до кінця дня 21 травня», – ідеться в повідомленні. «Цей захід є дзеркальною відповіддю на ворожі дії американської сторони проти ряду співробітників російського посольства у Вашингтоні та Генерального консульства Росії в Нью-Йорку, безпідставно оголошених персонами нон ґрата», – додали у відомстві.
Напруженість між двома країнами посилилася після того, як президент США Джо Байден на запитання журналіста про те, чи вважає він лідера Росії Володимира Путіна вбивцею, у телевізійному інтерв’ю 17 березня відповів «так» і заявив, що Москва «заплатить за те», що втручалася в процес президентських виборів у США. Наступного дня МЗС РФ викликало російського посла у Вашингтоні Анатолія Антонова для консультацій до Москви.
У четвер минулого тижня США ввели додаткові санкції проти Росії, на що Москва відповіла аналогічними діями в п’ятницю. На той момент «помста» одне одному вже включала висилку по 10 дипломатів.
16 квітня, наступного дня після введення нових санкцій США проти Росії, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що помічник президента РФ Юрій Ушаков рекомендував послу США Джону Саллівану «поїхати до своєї столиці і провести там докладні, серйозні консультації».
На думку російських оглядачів, це де-факто новий вид вислання (попередній такий випадок стався з послом США Джорджем Кеннаном у Радянському Союзі в 1952 році) і більш м’який крок, яким приймаюча сторона вказує, що керівник дипломатичної місії може повернутися на свою посаду пізніше.
Віденська конвенція про дипломатичні відносини 1961 року не визнає поняття «направлення посла для дипломатичних консультацій».
У вівторок Кремль заявив, що посол США може повернутися до Москви, коли це буде «доречно», а Білий дім, у свою чергу, зазначив, що Салліван найближчим часом полетить назад до російської столиці.
Сам керівник місії у вівторок повідомив російському агентству ТАСС, що найближчими тижнями повернеться до Москви, ще до зустрічі президента США Джо Байдена та президента Росії Володимира Путіна.
Під час телефонної розмови двох лідерів 13 квітня Джо Байден запропонував провести двосторонній саміт. Москва ще не погодилася на зустріч, але в понеділок секретар Ради безпеки Російської Федерації Микола Патрушев і радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван обговорювали підготовку цього заходу, також по телефону.
Джерело: MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися