Європейський Союз закликав Китай забезпечити свободу слова та преси

Європейський Союз закликав Китай забезпечити свободу слова та преси

18:03 Квітень 3, 2021

Політика 2621 3 хвилини

Magyar

Міністерство закордонних справ ЄС назвало приводом для занепокоєння переслідування іноземних журналістів, невиправдане обмеження їхньої роботи в Китаї та закликав Пекін гарантувати свободу слова та преси.

У заяві служби ЄС у п’ятницю йдеться про те, що після погроз китайської влади один із британських кореспондентів ВВС Джон Садворт був вимушений переїхати в Тайвань. Згідно з резолюцією, справа журналіста BBC є новою у серії випадків, коли співробітники ЗМІ стикаються з офіційним наглядом, погрозами судових процесів, перешкоджанням їх роботі або залякуванням.

Іноземні кореспонденти відіграють важливу роль у транскордонній передачі інформації та зміцненні взаєморозуміння між Європейським Союзом та Китаєм, – йдеться в резолюції. Європейський Союз виступає за незалежні ЗМІ у всьому світі. Уряд зобов’язаний захищати свободу та різноманітність засобів масової інформації та право на свободу вираження поглядів, включаючи вільний потік інформації, відповідно до міжнародного законодавства про права людини, – наголошує документ, закликаючи Китай дотримуватися своїх зобов’язань, передбачених національним та міжнародним правом, і гарантувати свободу слова та преси, як це закріплено в конституції країни та Загальній декларації прав людини.

Британські засоби масової інформації ВВС повідомили в середу, що один з її китайських кореспондентів Джон Садворт, який повідомляв про китайське ставлення до уйгурської мусульманської меншини, виїхав із Пекіна. Дружина кореспондента Івонн Мюррей є кореспондентом ірландського державного мовника в Китаї RTÉ.

Раніше Китай критикував західні ЗМІ, зокрема BBC, за повідомлення про ситуацію уйгурів у регіоні Синьцзян. Кількість міжнародних засобів масової інформації, що повідомляють із Китаю, зменшилась за останній рік після вигнання Пекіном кореспондентів, зокрема, New York Times, The Washington Post та The Wall Street Journal. А австралійські ЗМІ у свою чергу відкликали всіх своїх кореспондентів, які працювали в Китаї минулого року, побоюючись, що ті можуть бути самовільно затримані.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня