![ЄС очікує від Сербії більшого ЛГБТ-лобі та обмеження зв’язків із Китаєм та Росією](https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2021/03/eu-szerbia-csatlakozas-e1607159108385.jpg)
ЄС очікує від Сербії більшого ЛГБТ-лобі та обмеження зв’язків із Китаєм та Росією
Звіти про Сербію за 2019 та 2020 роки обговорили на пленарному засіданні Європарламенту в четвер. Цього року, крім об’єктивних тез, у документі є й політичний зміст, що може означати тимчасове блокування розширення ЄС.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2021/03/ue-lgtb-drupal-1-1024x498.png)
Обговорення звіту важливе також із огляду на те, що востаннє подібний документ щодо Сербії був прийнятий у Європарламенті у 2018 році. У звіті в основному йдеться про гармонізацію законодавства Сербії та ЄС. Раніше це можна було простежити у формі чітких та об’єктивних тез. Однак цього року члени лівих і ліберальних фракцій Європарламенту внесли такі зміни, що в тексі з’явилося чимало суб’єктивного політичного змісту.
Країна не достатньо дружня до ЛГБТ-груп
Сербія критично ставиться до пропаганди ЛГБТ. На початку 2010-х гей-парад у країні довелося скасовувати кілька разів, оскільки був ризик, що деякі групи агресивно виступлять проти учасників маршу. Громадські організації, а також Сербська православна церква висловилися проти проведення цього заходу.
До 2019 року ситуація змінилася, вдалося влаштувати кілька гей-парадів. На одному з таких заходів з промовою виступила прем’єр-міністр Ана Брнабич, яка відкрито заявила про свою гомосексуальність. А звіт ЄС за 2019 та 2020 роки вже містить пункти щодо лобі ЛГБТ. У документі закликають керівництво країни більш радикально виступати проти виявів ненависті щодо представників ЛГБТ-спільнот. Крім того, вітається успішне проведення гей-парадів у 2019 році. ЄС також заявив про підтримку організації EuroPride 2022 у країні, а в пункті 60 закликав уряд юридично врегулювати питання одностатевих шлюбів і можливості зміни імені та статі трансгендерних людей.
Стосовно питання ЛГБТ сербська ліберальна опозиція вимагає проведення референдуму в день виборів 2022 року, а група з 212 представників інтелігенції заявила про своє несхвалення законопроєкту щодо одностатевих шлюбів.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2021/03/lmbtq2.jpg)
Відносини з Китаєм та Росією
Західно-балканська країна протягом останніх років налагодила тісні зв’язки з Китаєм. Поштовх для цього дало створення «Нового шовкового шляху» між Європою та Азією. У підсумку Китай вклав великі інвестиції в розвиток інфраструктури та економіки Сербії, зокрема в будівництво автострад, зведення та реконструкцію мостів через Дунай, високошвидкісний залізничний проєкт «Белград – Будапешт» та промисловість.
В останні роки не відстає й російська підтримка, наприклад, було збудовано газопровід «Балканський потік». Крім того, країна закупила в РФ зброю та військову техніку. Що не менш важливо, Сербія стала першою державою, де росіяни дозволили виробництво вакцини «Спутник V». Завдяки цьому препарату країна знаходиться в авангарді проведення щеплень у Європі.
Критика
Як зазначив в радіоефірі депутат Європарламенту від «Фідес» із сербського краю Воєводина Андор Делі, ці зміни у звіті чітко вказують на те, що бюрократи ЄС зацікавлені в уповільненні процесу розширення Євросоюзу.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2021/03/deli-andor.jpg)
«Якщо до нього включають такі вимоги, які не мають нічого спільного зі вступом до ЄС, вони дають привід чіплятися до критики та не впускати країну. Гальмується процес розширення», – каже депутат Європарламенту.
Він додав, що подібна критика впливає і на внутрішню політику Сербії, забезпечуючи політичну амуніцію для опозиції. За його словами, цей метод застосовується проти всіх консервативних урядів, які прагнуть приєднання до ЄС.
Цікаво, що в Сербії, порівняно з минулими роками, підтримка населенням вступу країни до ЄС значно зменшилася. Не виключено, що референдум може завадити всім докладеним для цього зусиллям.
(mandiner.hu)
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися