У п’ятницю завершилася дводенна зустріч лідерів американської та китайської дипломатії
Пекін настійно попередив США, що не збирається відступати.
Зустріч глав МЗС Китаю та США в Анкориджі, штат Аляска, – яка стала першою для адміністрації президента США Джо Байдена з часу його інавгурації – закінчилася жорсткими образливими словами і докорами. Переговори не принесли дипломатичного прориву.
Переговори показали глибину напруженості між двома найбільшими економіками світу на початку “ери Байдена”. На зустрічі, яка розпочалася в четвер, сторони накинулись одне на одного з різкими зауваженнями і публічно критикували політику одне одного навіть перед телевізійними камерами.
До поточних переговорів представники США взяли участь у переговорах у союзних Японії та Південній Кореї, на яких Вашингтон зробив ряд кроків, які показали, що він займає тверду позицію. Однак Пекін, у свою чергу, рішуче заявив, що не збирається відступати.
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван незадовго після від’їзду китайської делегації заявив журналістам: «Ми очікували жорстких і прямих переговорів, і саме це сталося».
Члени китайської делегації залишили готель, не розмовляючи з журналістами. Пізніше лідер закордонних справ Комуністичної партії Ян Цзечи заявив китайському міжнародному каналу новин CGTN, що переговори були конструктивними та корисними, “але, звичайно, все ще існують розбіжності”. “Китай буде твердо захищати національний суверенітет, безпеку та розвиток”, –додав він.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не здивований тим, що вони отримали “відповідь-контрудар” від Китаю після висунення звинувачень у порушеннях прав людини в Китаї проти Сіньцзян-Уйгурського автономного району, Тибету та Гонконгу, а також у кібератаках та чиненні тиску на Тайвань.
Водночас Блінкен заявив, що інтереси обох сторін збігаються щодо Ірану, Північної Кореї, Афганістану та зміни клімату. Глава Державного департаменту США вважає, що США досягли того, заради чого вони пішли на зустріч.
“Що стосується галузей економіки, торгівлі та технологій ми сказали нашим партнерам, що вивчатимемо ці питання в тісній консультації з Конгресом, нашими союзниками та нашими партнерами, і рухатимемось уперед таким чином, щоб повністю захищати та просувати інтереси наших співробітників та підприємств”, – пояснив Блінкен.
«У відповідь, ми дали американській стороні зрозуміти, що суверенітет Китаю є принциповим питанням, їм не слід недооцінювати рішучість Пекіну захистити його [сувернітет]», – цитує міністра закордонних справ Ван Цзі, Китайське державне телебачення.
Джерело: 168.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися